čtvrtek 5. září 2019

Thank you, (give me sleep) nextVčerejší den byl fakt fakt fakt fakt náročnej. 

Poprvý na mě po celých těch 4 týdnech, co jsem v nové práci a doslova jedu jak fretka od rána do večera, padla pořádná unava. Psychická, ale hlavně ta fyzická.
Cítím se teď strašně šťastně - žiju v mym vysněnym městě, bytě, obklopuju se jen těma nejlepšíma lidma. Věnuju se tomu, co mě nejvíc baví a (cliché alert) jsem ochotná tomu dát fakt všechno, co je v mých silách.
Ale...
Ale jsem bohužel pořád jenom člověk a moje tělo má svý hranice.
Každodenní vstávání na 6 do fitka, potom 8 hodin v práci, po který většinou ještě razím na nějakou schůzku, natočit video nebo vyřešit něco ohledně našich projektů, pak přijdu domu kolem 20:00 totálně vyšťavená a čekají mě věci jako uklízení, vaření, praní a prostě to, co asi musí dělat každej normální člověk.
Kolem devátý, když už se mi zavírají oči, si teprve lehám do postele, abych odpovídala na zprávy na instagramu, stříhala videa nabo psala články.
Usínám pak kolem 1 nebo 2 ráno.
A další den to samý.


To, jak moc mě tenhle nabitej lifestyle baví mě doslova a do písmene udržuje na nohou.
Ale to, že mě něco baví mýmu tělu jako zdroj energie bohužel nestačí. No a včera mi zkrátka vypovědělo službu. 

Nestalo se mi nic hroznýho. Spíš jsem od něj dostala takovej pohlavek, díky kterýmu jsem si uvědomila, že nejsem superhrdina a že musím opravdu víc odpočívat
A spát.
 Protože necelých 5 hodin spánku je pro člověka opravdu moc málo a to bez ohledu na to, jestli děláte 1, 2, 3 nebo jako já, 659874523 věcí zároveň.

Včera jsme s mojí mladší sestřičkou vyrazily na dlouho očekávanej koncert Ariany Grande v Praze. Lístky jsme dostaly už k Vánocům a fakt jsme se strašně moc těšily. 
Arianu zbožňujeme a i když mě upřímně naštvala přesunutím koncertu na všední den, protože your girl just loves her routine, pořád jsem se těšila na ten zážitek.Co mě ale hned naštvalo byla mizerná organizace koncertu. Hodinu a půl jsme se tlačily v tisících lidech u vchodu vedle popelnic jen proto, abychom pak další hodinu čekaly než Ariana vůbec vystoupí. Tohle mě opravdu hrozně naštvalo, hlavně protože, kolem 22:00, kdy se koncert teprve rozjel jsem já už prakticky spala. :D

Nezůstaly jsme proto nakonec ani do konce koncertu, protože já už jsem mlela z posledního a Sárinka jela ještě ten večer domů. Show to byla skvělá, ale začít o skoro 2 hodiny později mi přišlo vážně blbý. Zároveň, když to srovnám například s koncertem Eda, na kterým jsem byla už třikrát a kterej přestože byl pro několika násobně větší publikum, (podle mě) vytvořil mnohem přátelštější atmosféru a člověk měl z celý akce hned krásnější zážitek. :)Nevím, možná je to mnou a tím, že je pro mě tahle forma koncertování prostě mnohem lepší než pořádná show s 10ti tanečníkama.

Proto by mě opravdu zajímal váš názor, jestli jste na tom koncertu byli a jestli se v tomhle shodneme nebo naopak to vidíte úplně jinak než já.
Ariana je pro mě pořád queen, ale dvojku za lístek na její koncert bych už teda nikdy nedala. :D

Ráno jsem se, přestože jsem si dneska dopřála celých 7 hodin spánku a nešla cvičit, opět probudila jako přejetá traktorem a aby toho nebylo málo, s bolavym krkem a hlavou jako střep.

No. Dneska to už opravdu vidím jen na večer s knížkou a večerkou ve 21:30. 

P.S. Jakýkoliv tipy na to, jak se naučit odpočívat jsou welcomed! :D

S láskou, V.

Share:

10 komentářů

 1. Plavání a sauna. Když jsem byla poprvé v sauně tak jsem se cejtila jako grilovaná za živa ale pak jsem si zvykla a našla si typ sauny který mi vyhovuje. A plavání je sport a naprosto nejlepší čistič hlavy.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Obojí mám ve ftiku tak to musím konečně využít! Moc děkuju Beo <3 :)

   Vymazat
 2. Odpočívej, Val! I když ti rozumím.. Já taky jsem zvyklá jet jako fretka vždy až do času, než mi tělo jasně řekne, že takhle by to dál nešlo. Ale prostě najít ten čas, kdy je nejlepší zpomalit a odpočinout si, to taky pořádně neumím.. ale snažím se :)
  Zaznamenala jsem, že tu byla Ariana, měla jsem jí plný Instagram, já sama ji ráda nemám, takže jsem o koncertu ani nevěděla..:D o dvě hodiny později začala? Jej, tak to bych taky byla naštvaná!

  Little Dreamer

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jo viď, tohle máme nastavený dost stejně. Dokud člověk není úplně vyšťavenej, nedokážu zastavit...budu na tom opravdu muset zapracovat:)
   Hodně lidí mi na instagramu psalo, že jsme já blbá, protože byl prý program, kde to bylo takhle rozvržený. Zároveň mi ale lidi psali, že mají stejný pocity - tak to teda nevim, kde byl ten program k dostání a i přes to, koncertovat ve všední den v 11 večer mi přijde trochu weird..:DD

   Vymazat
 3. Já nikdy na velkým koncertu nebyla, ale na Eda jsem vždycky chtěla už jen kvůli té pohodičce. Jak si stoupne s kytarou a prostě hraje :D a jinak já si nejvíc odpočinu když si stihnu třeba pustit aspoň večer díl seriálu :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Viď! Já nevím, mě na tom přijde prostě strašně kouzelný to, jakej si dokáže vytvořit vztah s publikem a s kytary a mikrofonu udělá takovou show!:)
   Jinak tohle ti dost závidím:( Já při čemkoliv, co nějak souvisí s bytím na počítači, i když jde i o blbý koukání se na seriály cítím hrozný výčitky, že nepracuju!

   Vymazat
 4. Val, mysli na sebe a svoje zdraví - protože to je nejdůležitější! Nejde stíhat všechno, i kdybys chtěla a bavilo Tě to sebevíc ;) Z vlastní zkušenosti vím, že je to těžký, ale nic není víc než zdravý, vyrovnaný a psychicky v pohodě člověk :) pak jde všechno líp <3

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Katko, moc ti děkuju. Myslím,že tohle je přesně to, co jsem potřebovala slyšet!<3

   Vymazat
 5. Mám to stejně. Jsem přesně ten typ člověka, který dělá milion věcí a snaží se naprosto všem pomoct. Miluju ten pocit! Ale občas na mě padne taková únava, že jsem pár dní naprosto nepoužitelná.. Každopádně, snažím se na tom pracovat a myslím, že třeba takový cvičení nebo čtení, jsou pro mě jedny z nejlepších relaxů! :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Přesně!! Mám to úplně stejně. Dny, tejdny jedu na 150% a pak "shořím jak papír" a víkend trávím v depresích se zmrzlinou, jako třeba teď. :D Moc děkuju za tip! Potřebuju najít větší balanc. :)

   Vymazat

Blog Design Created by pipdig