neděle 28. července 2019

Weekend with my sister

Ani nevim, kdy a jak se to stalo, ale už to bude nějakej ten pátek, co je mým největším parťákem v celym tomhle Vesmíru moje, o 6 let mladší, sestřička Sára.
Máme spolu stejně jako většina sourozenců, co znám, přesně takovej ten vztah "miluju tě a nebo tě nenávidím". Díky bohu je to ale v 90% času jenom ten první příklad. 
Těch 10% platí jenom když jedna vezme tý druhý něco bez dovolení, poruší sesterskej kodex a práskne něco mamce nebo se naprosto bez důvodně urazí.
 Zároveň, fáze "naprosto tě nenávidím" pak netrvá dýl než pár hodin, dokud na ní jedna nebo druhá nezapomenem. 
Když jsem se před 3 lety odstěhovala do Rakouska, vytvořily jsme si s Gugu (čti: Džudžu), tedy Sárinkou, takovou tradici, kdy za mnou  cca každý 3 měsíce na jednu noc přijela, abychom jsme spolu měly nějakej ten pořádnej #sistastime. 
Někdy jsme šli nakupovat, jindy na koupák, na zmrzku, do kina, co ale zůstává vždycky stejný je to, že si to neuvěřitelně užijeme a já pak ještě dlouho děkuju Bohu za to, že tohle malý skřítě doma vůbec mám.

Tentokrát za mnou Sárdžu (další přezdívka...) přijela do mýho novýho bytečku tady v Praze. Přestože Prahu miluju, musim uznat, že na celý planetě Česko asi není horší místo, kde trávit léto a bylo fakt těžký najít nám program, během kterýho bychom v tomhle vedru obě nezkolabovaly. 
Nakonec sem nám to ale povedlo a ty společný dva dny fakt stály za to!

Tenhle článek můžete brát i jako inspiraci na to, co v Praze - nebo možná v jakýmkoliv větším městě - můžete podniknout i při těch nejvyšších teplotách, protože let me tell you, přijít na to byl pro mě celkem oříšek.:DPrvní věc, co jsme musely pořešit hned potom, co Sárinka přijela byl samozřejmě hlad.
Díky Bohu, jedna z věcí, kterou na mým bytě miluju asi úplně nejvíc je fakt, že hnedka pode mnou je sushi / asijská restaurace, kde mají (jak už jsme stihly zjistit) opravdu totálně výborný sushi.

Myslím si, že pánovi jsem se obzvlášť líbila (když jsme si objednaly tak za mnou přišel, ukázal na mě a říká mi "Ty Vietnám!"....), takže nám naší objednávku naservírovali i s těmihle šílenými dekoracemi z mrkví.


Po jídle bylo na čase vymyslet co dál. Můj původní plán byl Manifesto, ale ten jsme zavrhly hned potom, co jsme vystrčily nohu z bytu a málem uhořely, což byl i důvod proč jsme se raději nakonec rozhodly pro sushi u mě v baráku...
Dost mi to ale překazilo první verzi mého promyšleného odpoledního programu.
 Nakonec jsem usoudila, že se nedá dělat fakt nic jinýho než se jít zavřít do kina, kde mají aspoň klimatizaci ( a nachos se sýrovou omáčkou). A bylo to to nejlepší rozhodnutí! 
Se Sárkou jsme zkoukly film Podfukářky (viděli jste?) a upřímně jsem se už dlouhooo takhle moc u filmu nezasmála.Když kino skončilo bylo už skoro 7 hodin večer a venku se zase dalo alespoň přežít. 
Rozhodly jsme se proto nakoupit si v obchodě nějaký ovoce a pití a vyrazit na šlapadla.
Teda povím vám - v pátek večer, uprostřed léta...not a really good idea. :D 
V životě jsem tolik půjčených šlapadel najednou neviděla, čekali jsme skoro půl hodinovou frontu a nad tou cenou protáčím panenky ještě teď, ale určitě to stálo za to. 
Piknikovat na šlapadle při západu slunce si musí zažít každej!

V sobotu ráno jsme se obě vyspaly do růžova a vyrazily na snídani do Eska. 
Už dlouho jsem si na něčem tak strašně moc nepochutnala nebo si celkově tak strašně moc neužila pobyt v nějaký restauraci, jako právě tam.
Jídlo top, obsluha top, prostředí top a i když to byl hodně drahej brunch tak stál 100% za to!
Takže pokud si budete chtít někdy trochu vyrazit z kopejtka a zajít na fakt dobrou snídani, Eska is the place to go. <3


Po snídani následovala procházka po Karlíně. 
Cestou domu jsme pak narazily na kavárnu Kočičí, který jsem totálně, ale totálně podlehla a už se úplně vidím, jak se tam v zimě chodím vyvalit na horkou čokoládu a pomazlit se s těma koťátkama.


Po tomhle skvělym mazleníčku jsme se pak se Sárinkou rozloučily, já jí poslala domů autobusem a zbytek soboty pak trávila čím jiným než válením a vínem s kamarádkama.
Byly to fakt bezvadný dva dny a já se hrozně těším, až za spolu samy za pár měsíců zase něco podnikenem! <3

S láskou, V.

Share:

8 komentářů

Blog Design Created by pipdig