neděle 2. června 2019

E18: Problémy se sebevědomím a moje tipy jak si ho zvýšit

Sebevědomí je stále v očích moha lidí vlastnost, která je vnímaná negativně. Často sebevědomí zaměňujeme s egoismem nebo narcismem, přitom jeho podstatou je právě pravý opak.
Z vlastní zkušenosti vím, že bez sebevědomí jsme naopak mnohem víc zahleděný do sebe, rýpáme do ostatní, abychom se cítili líp a máme příliš velký strach na to, abychom vystoupili ze své komfortní zóny a šli si za svými cíly. 
Sebevědomí lidé jsou se sebou spokojeni, což jim dává dostatek místa k tomu vidět to nejlepší i v ostatních lidech. Jsou šťastnější, protože si plní svoje sny a podporují ostatní, aby dělali to samé, protože vědí, že úspěch někoho jiného nijak neohrozí jejich vlastní.
Já sama jsem si za svůj život prošla několika fázemi a nemyslím si, že sebevědomí je něco, co buď máte nebo nemáte. Jednou je to s ním lepší, jednou se stydíte vyjít v krátkých šortkách z domu.
V dnešní epizodě bych s vámi ráda sdílela několik mých tipů na to, jak si sebevědomí zvýšit a stát se tak o něco šťastnějším a sebevědomějším člověkem! 


Problémy se sebevědomím a moje tipy jak si ho zvýšit

- je důležité dělat něco, co vás baví a o čem si myslíte, že jste v tom dobří

- nesrovnávejte se s ostatníma - zkuste se zamyslet nad tím, kdy jste v dobrém psychickém rozpoložení k tomu scrollovat sociálními sítěmi a kdy byste naopak měli být jen v realitě

- nesnažte se kopírovat nikoho jiného, buďte tou nejlepší verzí sami sebe

- pracujte sami na sobě - nemusíte být perfektní, stačí vědomí toho, že pro sebe něco děláte

- obklopujte se lidmi, kteří vás podporují a kteří vás inspirují

- zdravé jídlo a cvičení - ne(jen) proto, abyste dobře vypadali, ale hlavně proto, abyste se dobře cítili







Share:

1 komentář

  1. Já problémy se sebevědomím snad nikdy neměla. Dříve mi dělalo dost velký problém vyjít například do obchodu v naší velkovesnici bez make-upu, ale s věkem se to všechno zlepšilo. :) Podle mě se to všechno točí i kolem lidí, které máme kolem sebe. Já mám skvělé kamarádky, které dokážou upřímně pochválit, ale i občas něco zkritizovat. :D A to miluju!
    Skvělá epizoda! <3
    Tereza's journal

    OdpovědětVymazat

Blog Design Created by pipdig