čtvrtek 11. dubna 2019

My 18th Birthday Party | Photodiary


Jakožto produkt generace odchované na seriálech Disney Channelu, jsem si už od mala přála zažít takovou tu pořádnou, mega klišé oslavu narozenin. 
Plnou předražených foliových balonků velkých jak vy sami, stoly plné barevných muffinů a růžovýho šampáňa, všude konfety, nahlas hrající muzika a desítky lidí, co mi budou dělat hobla a křičet moje jméno. 
No.
 Netvrdím, že takhle moje osmnáctiny vypadaly a vlastně, nemyslim si ani, že bych o něco podobnýho pořád stála. Zjišťuju, že čím jsem starší, tím víc z potřeby podobných giga oslav opouštím - protože jen z představy organizace a finální ceny podobný party na mě jsou mdloby. Člověk taky pomalu zjišťuje, že ne všichni "kamarádi" jsou kamarádi a že vlastně udělá nejlíp, když si večer s rodiči namaže chlebíčky a bouchne víno u Ordinace v Růžové zahradě. 
 Nicméně, přestože jsem pár měsíců před mými narozeninami plánovala oslavu přesně v tomhle stylu gauče a tepláků, nakonec tuhle mou dospěláckou, nudnou a asociální stránku moje schizofrenní 11 leté já donutilo změnit názor, a já se rozhodla si tenhle svůj absurdní sen o velký oslavě 18tin přece jen splnit. 

Začala jsem vymýšlet a plánovat.
 Koho pozvu, kde to udělám, jak to bude vypadat? 
Chtěla jsem vymyslet něco speciálního, instagramable, ale zároveň něco, co bychom si mohli opravdu užít a ne se jenom označovat na storíčkách.
Nakonec jsem se rozhodla následovat svoje srdce a oslavu si domluvila v mý nejoblíbenější restauraci ever - v restauraci Paluba v Českých Budějovicích, kde ne jenom, že mají to nejlepší jídlo, ale bez pochyby i ten nejnádhernější interiér. A aby tý chvály nebylo málo, komunikace a organizace s personálem Paluby byla úplně na jedničku a oslava byla ve finále prostě perfektní. 

O tom vám ale ještě povím víc později!

Když byl vybraný den, místo i program, zbývalo už jen to nejhlavnější - hosti.
Upřímně, tohle obnášelo velký množství problémů. Znám spoustu úžasných lidí, který bych na oslavě ráda měla, ale problém je, že v naprostý většině případů je kolem sebe nemám fyzicky. 
Dále se neznají mezi sebou a dát dohromady skupinu lidí, která by si navzájem rozuměla a byla schopná sejít se v jeden den,  na jednom místě, mi přišlo naprosto nemožný.
Rozhodla jsem se proto nakonec řídit heslem "méně je více" a vybrala si jenom pár lidí, o kterých vím, že tu pro mě vždycky byli, jsou a budou, a o kterých jsem věděla, že se navzájem nepokoušou.
Ve finále z nás byla ta nejlepší party parta ever, přestože pár z nich se navzájem vidělo dokonce poprvý.  
U stolu nebylo chvilku ticho a takhle moc jsem se nezasmála a zároveň dobře nepokecala ani nepamatuju.  
Tímhle vám, Senti, Maty, Naty, Nel a Kájo, neuvěřitelně moc děkuju za tu nejnádhernější oslavu 18tin. <3
(A Zuzi, která si nemohla přijít - jestli tohle čteš tak si ještě dlužíme 2 oslavy a 2 roky starej oběd v Linzi!:D)Jedna z věcí, čím mi tihle moji miláčci udělali úplně mega radost byl fakt, že se kvůli mě všichni sladili do bílo - baby pink outfitů. Ne nadarmo se říká, že na detailech záleží a i takováhle "blbost" mě hřeje u srdíčka ještě teďka. 


Co se týče jídla, měli jsme domluvený takový menší raut - který byl opravdu hodně velký, že jsme to ani všechno nesnědli. 
A to jsem u stolu seděla já,která nikdy neodchází od prázdnýho talíře, nechápu. :D
Tataráček s topinkama, carpaccio, parmská šunka s melounem, sýrovo-šunkový nugetky, krevety, guacamole nebo hummus. Nechybělo nám absolutně nic!Takhle strašně nádherný jsme to tam měli. Opravdu, hrozně moc děkuju Zuzce z Paluby, která nám to perfektně připravila. 


No a bez dortíků by to nebyla žádná oslava!
Já měla rovnou dva. 
Jeden, tenhle čokoládový, od nejšikovnější Natálky, která je prostě ta nejlepší kuchařka / pekařka a všechny svoje kamarády takhle s láskou vykrmuje. Píše navíc i svůj food blog, na kterej doufám začne teď konečně víc přispívat!!:D
Druhej dortík jsem měla od mojí babičky - a teda bábi, ty ses předvedla.
Tří patrovej, s motýlama. 
Moje babička je fakt skvělá cukrářka, ale když jsem viděla tohle její vele dílo, spadla mi brada.I když, s krájením už to pak bylo složitější. 


Abyste nás špatně nepochopili - nejsme takový padavky, abychom se složili po pár topinkách s tatarákem a carpacciu, ALE kromě toho všeho jsme měli každý ještě hlavní jídlo - já jsem si dala flank steak (sním o něm doteď), a celý hodování jsme dovršovali dvěma dortama, ze kterých jsme nakonec v 6 lidech pošérovali 2 kousky...
 Ale bojovali jsme statečně!Tuhle fotku miluju.
Zbožňuju výraz holek v pozadí a zároveň si plně vybavuju ten pocit absolutního štěstí, kdy jsem vážně nevěděla, co si přát, protože jsem si říkala - co sakra může být lepšího než tohle "tady a teď"? 


Celý večer jsem si dokumentovala i na Instax, díky čemuž jsem mu naprosto, ale naprosto propadla. 
Já vám ti nevím čím to je, ale i když mám v telefonu tisíce fotek každý minuty mýho života, rozhodně se nevyrovnají hodnotě jednoho "blbýho" polaroidu. 

Ajajaj. Nafukování balonků. To byla kapitola sama o sobě. :D
To si zase to moje #wannabeHannahMontana já usmyslelo, že prostě POTŘEBUJE mít na oslavě sto tisíc heliových balonků, protože jinak to nebude party.
Nebudu lhát - radost mi to udělalo, fotky jsou super, ale ve finále nám stejně úplně všechny balonky uletěly. Možná o mně už víte, že naprosto zbožňuju kytice a jedna z mých nejkrásnějších narozeninových vzpomínek byla na moje 14tiny, kdy mi mamka kurýrem poslala 14 růží na hodinu informatiky.
Tahle vzpomínka teď zažila celkem revival, když mi moje nejlepší tetinka poslala kurýrem těch růží rovnou 18, právě na tuhle oslavu!


Moji prdi. <3


Jak říkám - přestože mi všechny uletěly a já tak vyhodila skoro 2 tisíce (jo, au, tohle napsat bolí), za zbytečnej plast volně poletující v atmosféře, důležitý je, že mi fakt udělaly radost! :D


Skoro největší radost jsem ale měla z toho, jak se na mojí oslavě sčuchli tihle dva fandové Dády Patrasový! #insidejokes


Moc se těším, až vám přesný průběh těhlech mých narozeniny ukážu ve vlogu, který vyjde tenhle týden!

Hrozně moc děkuju všem, jak mým rodičům s babičkou, díky kterým jsem tu 18náctku mohla takhle bombasticky oslavit, tak Zuzce & týmu Paluby, který nám místo a jídlo naprosto dokonale připravili a celý večer se nám věnovali, ale ze všeho nejvíc děkuju mým kamarádům, kteří na mě přes všechny problémky nezanevřeli a kteří mi ukázali, že to nejdůležitější a nejkrásnější v životě, mám celou dobu před nosem.

Děkuju Vám za ty nejkrásnější narozeniny.


30.03.2019

S láskou, V.

Share:

3 komentáře

  1. Pani, to vypada vazne jako oslava snu. <3

    OdpovědětVymazat
  2. Fúha, naozaj rozprávková oslava. A to, že sa ti všetko vydarilo len tomu efektu pridáva. :-)

    OdpovědětVymazat

Blog Design Created by pipdig