čtvrtek 28. února 2019

Moje oblíbené podcasty

To, jak moc miluju podcasty už o mně asi všichni víte. Fakt jima žiju. :D
A to nejen protože mě neskutečně baví nahrávání mého vlastního podcastu, ale i protože celkově strašně zbožňuju jejich poslech.

Podcasty jsou podle mě narozdíl od třeba YouTube videí skvělé v tom, že člověk nemusí sedět na zadku a dívat se na video. Můžete uklízet, chodit, cvičit, běhat, stavět se na hlavu...zkrátka dělat cokoliv budete chtít. 
Dávají vám možnost neuvěřitelnýho multitaskingu a to jako #busygirls určitě všechny hrozně oceníme.
Nebo #busyboys, samozřejmě. 

V dnešním článku/videu se s vámi chci podělit o několik mých oblíbených podcastů, které poslouchám doslova a do písmene každý den a vlastně i skoro celý den. 
Jakmile jsem sama, ať už je to když vařím nebo jdu do školy, cvičím nebo uklízím, vytahuju aplikaci Podcasty (poslouchat je můžete ale i například na Spotify nebo SoundCloud), mačkám play a jedu. 

Podcasty mi před rokem doslova změnily život, naučila jsem se díky jejich poslechu nespočet věcí a úplně obrátily můj pohled na svět. 

Tak který jsou ty vyvolený, co mi nejvíc přirostly k srdci?


VIDEO NA YOUTUBE:


Zdraví // Lifestyle

1) The Chalene Show

Chalene Johnson je americká fitness trenérka, businessmanka, spisovatelka, motivační řečnice a hlavně, úžasná podcasterka. Její podcasty jsou opravdu na všemožný téma - od fitness, přes business rady až po různý motivační epizody, který mě vždycky donutí vstát a začít něco dělat.
Její show je opravdu na vysoký úrovni a naprostá většina je nahrávána ve studiu a tudíž s perfektním audiem, já mám ale paradoxně asi nejradši její tzv. "Car-smart edition", což jsou epizody nahraný doslova na mobil, když řídí auto.

Oblíbené epizody:
https://www.chalenejohnson.com/podcasts/are-you-expecting-burnout/
https://www.chalenejohnson.com/podcasts/increase-energy/
2) The Health Code

Sarah's day je snad první fitness youtuberka, co jsem začala asi tak před 4 lety sledovat a od tý doby ne a ne přestat. Myslím, že jsem takhle na sociálních sítích ještě nenarazila na člověka, kterej by mi byl schopnej předat stejný množství pozitivní energie, motivace a inspirace jako právě Sarah - přestože je doslova na druhý straně planety.
The Health Code je podcast, který má společně se svým přítelem Kurtem a já je dva dohromady naprosto zbožňuju. Nejen, že se naučíte něco víc o zdravém životním stylu, opět podnikání nebo prostě celkově o jejich životě, ale garantuju vám, že se budete lámat smíchy.

P.S. Proto nedoporučuju u tohohle podcastu běhat nebo cvičit. Jednou jsem ho poslouchala na páse a dostala jsem takový záchvat smíchu, že jsem se málem přizabila..

Oblíbené epizody:
http://thehealthcode.libsyn.com/how-to-get-abs-how-we-got-shredded-abs-our-top-10-tips
http://thehealthcode.libsyn.com/become-your-most-productive-self-our-tips-life-updates


3) The Skinny Confidential: Him & Her

Další couple podcast a další dvojice, kterou naprosto zbožňuju.
Lauryn Evarts a Michael Bosstick jsou manželé-podnikatelé a samozřejmě - podcasteři.
Lauryn se proslavila především svým lifestyle blogem The Skinny Confidential zatímco Michael vede vlastní podnikání právě v oblasti podcastů.
Jejich show je podle mě jedna z nejpopulárnějších a neprofesionálnějších vůbec, hlavně třeba v USA, a málo která z těch, o kterých vám dnes píšu mě dokáže víc motivovat než právě TSC.
Jejich podcasty jsou formou interviews ve kterých mají vždycky ty nejzajímavější a nejúspěšnější hosty a není díl, kterej by mě nic nenaučil.

Oblíbené epizody:
http://tschimandher.libsyn.com/172-tim-grover-the-secret-to-becoming-relentless-mental-dominance-achieving-excellence
https://www.theskinnyconfidential.com/tsc-podcast-episode-73-kim-kelly/Osobní rozvoj

1) Kalyn's Coffee talk

Kalyn Nicholson je kanadská lifestyle youtuberka a mimo její videa miluju právě i její, relativně nový podcast. Zbožňuju její způsob projevu a hlavně její super schopnost, vydat vždycky epizodu, která nějakým zázrakem přesně pasuje k problémům dějícím se v mém životě.
Její podcasty se týkají především osobního rozvoje, nicméně například během října udělala celou sérii podcastů o různých děsivých věcech - ghost stories, čarodějnicích, sériových vrazích atd atd., což mi přišlo naprosto geniální a originální. 

Oblíbené epizody:
https://castbox.fm/episode/Putting-Too-Much-Pressure-On-Yourself-id1500871-id102962773?country=cz
https://castbox.fm/episode/Top-10-Spookiest-Serial-Killers-id1500871-id102962797?country=cz2) Levandaire Lifestyle

Aileen je opět další youtuberka, která mimo nádherně zpracovaných, kreativních a opravdu profesionálních videí dělá snad ještě skvělejší podcasty. Její show je ve formě interviews s různými zajímavými lidmi z různých polí osobního rozvoje, zdraví nebo businessu.
Tenhle podcast obzvlášť doporučuju pokud se chcete dozvědět něco víc o minimalismu, spiritualitě a udržitelnosti - i když, Aileeniny podcasty se týkají mnohem i více dalších témat!

Oblíbené epizody:
https://www.lavendaire.com/lifestyle-105/
https://www.lavendaire.com/lifestyle-84/3) Gals on the go

Společný podcast dvou amerických youtuberek, vysokoškolaček a hlavně skvělých kamarádek - Danielle Carolan a Brooke Michio.
Tenhle podcast je sice inspirativní a motivační, ale hlavně - narozdíl od všech ostatních je i 100% reálnej.
Jsou to prostě dvě, i když hrozně úspěšný, tak pořád obyčejný teenage holky, co se jednou tejdně sejdou a kecaj na daný téma, který se po většinou naprosto zvrhne a celá epizoda má víc než hodinu smíchu a holčičích vtípků. Ale i to mě strašně, ale strašně baví!

Oblíbené epizody:
https://www.buzzsprout.com/189905/824778-self-care-101-routines-favorite-products
https://www.buzzsprout.com/189905/789012-how-to-de-stress-study-tips-and-time-management4) V oblacích

První český podcast, který jsem objevila byl právě ten od Terezy Salte. 
Terka, úspěšná blogerka, spisovatelka, podnikatelka a maminka - myslím, že nikomu tady u nás víc představovat nemusím. 
Její podcasty mě uchvátily hlavně díky jejich uklidňujícímu účinku. Tereza má úžasnej hlas, perfektní slovní zásobu a přijde mi, že každou epizodu tip top doladěnou do posledního detailu. Moc mě taky baví její pohled na spoustu věcí a celkově, její zkušenosti jak už třeba se životem v cizině nebo podnikáním, který mi přijdou hrozně inspirativní a spoustu věcí v životě jsem si díky ní uvědomila a změnila na ně svůj názor k lepšímu.

Oblíbené epizody:  
https://www.buzzsprout.com/203826/941511-11-jak-jsme-zacali-podnikat
https://www.buzzsprout.com/203826/829905-5-vsechno-je-v-hlave


Business

1) The Goal Digger Podcast

Jenna Kutcher a její show byl snad úplně první podcast, co jsem objevila a má asi největší zásluhu na tom, že jsem jim tolik propadla. Bylo to už před dýl než rokem v době, kdy jsem se nejvíc ze všeho toužila posunout dál v mé "blogové kariéře" a množství informací, které jsem z Jenninýho podcastu vytřískala se podle mě nedá vyčíslit.
Nebudu přehánět, když řeknu, že bez ní bych rozhodně nebyla tam kde jsem dnes - a to mám ještě long way to go!
Mimo toho jak úspěšná a inspirativní je Jenna podnikatelka // influencerka (jen tak btw., před rokem, když jsem jí začala sledovat na instagramu měla nějakých 40k sledujících. Teď má přes půl milionu.....), je i hrozně pozitivní, vtipnej a "down to earth" člověk, kterýho si prostě oblíbíte ať chcete nebo ne.

Oblíbené epizody:
https://jennakutcherblog.com/instagram-growth/
https://jennakutcherblog.com/iskra/2) The Influencer Podcast

Další podcast pro nás #snadjednou podnikatelky je právě The Influencer Podcast s hostem Julie Salomon, plný tipů na to jak začít nebo posunout dál vlastní business, posunout dál svůj instagram, youtube nebo blog a mnohem více.
 Na tomhle podcastu mám hodně ráda jeho délku - trvá maximálně 20 minut, ale množství informací, které z jedné epizody načerpáte je opravdu neúměrný. 

Oblíbené epizody:
https://www.juliesolomon.net/pip-episodes/033-from-side-hustle-to-self-employed-how-to-get-there-in-five-steps
https://www.juliesolomon.net/pip-episodes/030-5-keys-to-becoming-a-successful-influencerOstatní // Relax

1) Hoy Hablamos
Podcast, kterej neposlouchám tak často, jak bych asi měla, ale stejně vám ho sem dám!
Jedná se o podcast pro všechny z vás, který se jako já chtějí naučit plynule španělsky a to, co děláte ve škole nějak nestačí. 
Náplň podcastu jsou jak obyčejný povídaní na dané téma, gramatické lekce, tak i pravidelná rubrika "Noticias en español", tedy takových "novinek ve španělštině", ze kterých podle mě většinou načerpáte nejvíc.

Oblíbené epizody:
https://www.hoyhablamos.com/531-noticias-en-espanol/
https://www.hoyhablamos.com/530-expresiones-con-vez/2) TEAden

Tenhle podcast je přesně pro všechny ty z vás, který jsou taky mega líní číst jakýkoliv novinky a vůbec tak nevíte, co se ve světě děje.
 TEAden od skvělý Sandri z blogu Made in Prague, je fakt zábavná, rychlá a zajímavá forma jak být trochu menší ignorant, vědět něco víc o tom, co se ve světě zrovna děje a moct tak třeba zaflexit před kamarády. Novinky se týkají jak těch odlehčenějších témat jako je instagram, marketing, různý eventy nebo celebritovský skandály, technický vymoženosti apod., zároveň ale i víc deep věcí jako je třeba udržitelnost a sem tam i různé politické novinky. 
Sandra má navíc hrozně sympatickej hlas a občas mě vážně mrzí, že její podcasty nejsou delší, protože se moc příjemně poslouchá.

Oblíbené epizody:
http://www.madeinprg.com/2019/01/29/podcast-teaden-o-udrzitelnosti/
https://www.buzzsprout.com/247862/965717-teaden-6-technologie


3) Buchty
No a to nejlepší nakonec. 
Podcast, který jsem objevila asi jako poslední teprve nějaký týden nebo dva zpátky a upřímně si říkám - jak jsem bez Buchet mohla žít?
Podcast moderátorek Ivany Veselkové a Zuzany Fuksové, jak vždycky říkaj "o všem a o ničem" je zaručenej lék na špatnou náladu. Minimálně já se vždycky řežu smíchy.
Určitě nečekejte žádný deep témata, opravdu je to hlavně o ničem, ale na druhou stranu mi přijde, že takováhle show v mym podcastovym repertoáru zaměřenym hlavně na self development hrozně chyběla. 

P.S. Opět nedoporučuju poslouchat při sportu nebo čemkoliv nebezpečném, protože vzhledem k tomu, jak se nejspíš budete smát vám opět hrozí zranění. 

Oblíbené epizody:
https://wave.rozhlas.cz/fomo-aneb-je-vam-lito-ze-nekde-nejste-smazte-si-akcni-pratele-7756197
https://wave.rozhlas.cz/motivacni-buchty-kdyz-uz-clovek-jednou-je-tak-ma-koukat-po-citatech-7709745


4) Čas Kávičky

Verča - blogerka, youtuberka, skvělá kamarádka a teď konečně už i podcasterka
Naše konverzace jsou pro mě něco jako terapeutická sezení a life coaching obohacený záchvaty smíchu v jednom a jsem hrozně ráda, že díky podcastu teďka tohohle jejího talentu můžete využít i vy, co nemáte to privilegium být její kamarádky (heč). 
Zatím vydala jen jednu epizodu, ale jsem si jistá, že jen poslechnutí té první vás navnadí na to zmáčknout odběr a počkat na další! 
A pokud jste nedočkaví, tak vás odkážu právě na Verči kanál na YouTube, kam už nahrála několik delších skoro-podcastových videí, ze kterých můžete načerpat její moudrost, pohodu a hlavně, hlavně ten smysl pro humor

Oblíbené epizody:
https://open.spotify.com/show/0N176mZsSO7GLfGdT84Qo3?si=sy3SjqxYQv-iYjcIGu0i1QTohle by byly ve směs všechny mé momentální oblíbené podcasty. 
Nicméně, vzhledem k tomu, jak moc a jak rychle se teď tenhle podcastovej svět rozrůstá, nepochybuju o tom, že brzy udělám update! :D

Posloucháte taky někdo podcasty? Na jaké téma? A jaké jsou vaše oblíbené?

S láskou, V.
Share:

3 komentáře

 1. Ďakujem veľmi pekne za tieto tipy! Niektoré som si už uložila a jeden dokonca práve počúvam!◝(ᵔᵕᵔ)◜

  Blog de la Licorne

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Vůbec není zač😽😍 Jee, tak to mám radost!!! :)

   Vymazat
 2. Super článek, díky za tipy!😻

  OdpovědětVymazat

Blog Design Created by pipdig