pátek 1. února 2019

E4: Co jsem se naučila za 3 roky života v zahraničí?

Tenhle týden přicházím s novým podcastem sice později, ale lepší než nikdy, no ne?
Bylo toho na mě teď trochu moc a hold, potřebovala jsem být trochu sobeček a upřednostnit moje mentální zdraví před pravidelným podcatováním/blogováním/youtubováním.
Ale - jsem zpátky! A rovnou s něčím, o čem pevně věřím, že by to mohlo spoustě z vás pomoct.

Žít v zahraničí bylo vždycky mým obrovským snem. 
Už od mala jsem všude vykládala, jak se jednoho dne přestěhuju do Ameriky a když jsem pak trochu povyrostla, bylo mým snem naučit se perfektně anglicky, abych si tenhle svůj sen mohla jednoho dne opravdu uskutečnit.
Proto jsem se v 15 rozhodla sama odstěhovat do Rakouska, do Linze, neznajíc ani jednu souvislou větu německy a začala chodit na mezinárodní gymnázium - který je v angličtině - abych si udělala IB certifikát, který mi dál umožní jednodušeji studovat v zahraničí, vypilovala si angličtinu, zmákla trochu nějaký to deutsch sprechen a možná posunula i španělštinou na vyšší level.

Jak jsem si to tu představovala?
Well.

*insert jakoukoliv plakátovou fotku High School musical*

But then - the reality hit.

Ty necelý 3 roky mýho života tady, rozhodně nebyly procházkou růžovým sadem. 
Chápu, že to tak může podle fotek, vlogů a všeho, co s vámi sdílím vypadat, ale opak je pravdou. Bylo/je to nejtěžší a nejvíc challenging období mojeho života. 

Jestli ale něco můžu říct s naprostou jistotou, tak je to to, že všechno to špatný, co se mi dělo/děje je rozhodně pro něco dobrýho. Něco hodně hodně dobrýho. Těhlech pár let zkušeností jsou něčím, z čeho budu pravděpodobně čerpat do konce života. 
A v dnešní epizodě bych s vámi ráda probrala právě to, co už jsem se naučila! 


Co jsem se naučila za 3 roky života v zahraničí?

- nemějte žádný očekávání. A protože chápu, že to je prakticky nemožný -> zkuste se na ty očekávání alespoň moc neupínat.
- nebuďte stydlín, co stojí v koutě -> bavte se, poznávejte, buďte trapní a veselí!
- né všichni, který jste vždycky považovali za vaše nejbližší kamarády jimi skutečně jsou. Pokud jste delší dobu v zahraničí, uvědomíte si, kdo stojí za to, abyste ho ve svém životě dál měli a koho byste se spíš měli zbavit.
- rodina je to nejdůležitější
- Česko je sakra úžasná země!
- samota je skutečná a je dost možný, že si přijde i pro vás. Takže jí nesmíte nechat vyhrát!
- je hrozně důležitý, brát každou věc jako zkušenost a neupínat se k tomu, když jsou věci dobře a "podle plánu", ani na to, když se vám svět začne drolit v rukou
- to, že žijeme ve světe s tolika rozmanitýma kulturama je naprosto úžasný a fascinující a skrz poznávání jiných lidí se vám neskutečně změní pohled na svět a rozšíří obzory

"Člověk, který nikdy neudělal chybu nikdy nezkusil nic nového."
- Alber Einstein
Share:

Žádné komentáře

Okomentovat

Blog Design Created by pipdig