neděle 13. ledna 2019

E2: Tipy jak zvládat stres a úzkosti + highlighty mého týdne!

V dnešní epizodě bych se vám ráda svěřila s mými zkušenostmi s nadměrným stresem a záchvaty úzkosti společně s tipy, jak proti ním bojovat! 
Stres je dneska asi ten největší strašák v našic životech a je prakticky nemožný se ho zbavit, ale existuje spousta věcí, jak ho alespoň zmírnit a vyhnout se tak řadě problémů.
 Taky si s vámi pokecám o tom, co se mi přihodilo za uplynulý týden, co se povedlo, co už tolik ne a jak je jenom možný, že u tohohle podcastu nepiju kafe?!:D


Jak zvládat stres a úzkost?
- určit si co je pro mě spouštěč = příčina stresu a následných úzkostí
- podívat se na danou věc objektivně = je to vážně tak špatný?
- afirmace, mantry a citáty 
- úklid, vytřídění starých věcí = čisto doma, čisto v hlavě
-  realistické plánování a dávání si na všechno dostatek času
- dostatek spánku - 7-9 hodin // nejlépe mezi 21:30-07:00
- esenciální oleje - nejlepší je levandulový
- omezit kofein
- zdravé sacharidy - sladké brambory, vločky, borůvky/maliny = rostlinná strava je preferovanější, méně stresu při trávení
- pravidelný pohyb a pobyt venku // procházky a jóga
- promluvte si o tom
- social media detox


"Nemusím to všechno zvládnout dneska, všechno najednou, ale radši krok po kroku, výdech po nádechu, jedna věc v jednu chvíli.  Jsem jenom člověk. Až to bude, tak to bude."
- neznámý


Share:

7 komentářů

 1. Ahoj! Tvoje podcasty pravidelně poslouchám a musím říct, že jsou fakt super! Včera jsem si ho pouštěla cestou do školy a opravdu mě to nakoplo:) Kafe moc nepiju, takže s kofeinem problém nemám, ale určitě by mi prospělo zkusit nějaký ten social media detox.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. www.terainchester.blogspot.com

   Vymazat
  2. Jůů, moc ti děkuju, teď si mi udělala hroznou radost! Tyjo, tak to ti závidím - závislost na kafi neni prča. :( :DD Ten social media detox opravdu doporučuju, už dlouho jsem se necítila tak vyklidněná jako po dni bez telefonu. :)

   Vymazat
 2. Veľmi veľmi sa mi páčia tvoje podcasty!! Síce teraz nemám toľko času vypočuť si ho na jeden raz, ale aspoň mi spríjemní viac chvíľ ako keby som ho vypočula na jedno posedenie :D

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jeee, moc ti děkuju! To znám já si takhle rozposlouchám vždycky snad úplně každej podcast, kterej poslouchám. :D Ale pak se má člověk aspoň pokaždý na co těšit! :) :D Mám radost, že se podcast líbí. :)

   Vymazat
 3. Super tipy :) Myslím, že tenhle podcast může hodně lidí pomoct, protože asi všichni se se stresem musíme čas od času potýkat. A přeju, aby to aspoň trochu pomohlo i tobě:) Každopádně taková menší výhrada k podcastu, já jsem při poslechu umírala z těch neustálých anglicismů :D Já jako anglofil naprosto chápu, že občas je problém najít pro nějaké slovo český ekvivalent, ale čeho je moc, toho je příliš :D Možná to je ale jenom můj pocit :) Jinak to ale prosím neber vůbec nějak špatně, až na tohle se mi podcast moc líbil a těším se na další epizodu:)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tak to jsi nejspíš ještě neslyšela Buca Talks podcast :D

   Vymazat

Blog Design Created by pipdig