pondělí 6. srpna 2018

Já, mé druhé já a můj blog

Léto.
To budu mít na všechno spoustu času, myslela jsem si.
To budu moct zase začít blogovat na 110%, myslela jsem si,
Budu stíhat chodit do práce, stihnu všechny úkoly do školy, budu pořádně běhat a cvičit a užiju si moje poslední léto jako středoškolačka na maximum.
Hahaha.
Little did I know.
Najednou otevřu oči a on je první týden Srpna, půlka práznin pryč a já mám pocit, že vlastně ještě ani nezačaly. Co jsem jako dělala celej červenec?
Řekněte mi jestli to tak mám jenom já nebo i vám dny utíkají extrémně rychle...teda kromě těch pracovních. Ty mi zase utíkají extrémně pomalu.


Pokud mě už chvilku sledujete, možná víte, že trpím takovou zvláštní fóbií z času. Mám strach, že nestihnu v životě všechno, co bych chtěla, že se v jednom okamžiku probudím, bude mi 40 a já vlastně  ani nebudu vědět jak.
Ještě víc mě děsí reálnost týhle situace zrovna v mém případě, díky mojemu ústavičnýmu - "to udělám pak" přístupu k většině povinností.
Jediná věc, u který tahle moje stinná stránka nikdy převahu neměla, byl (tenhle minulej čas mě tak irituje!blog.

 Posledního půl roku to pro mě byla vždycky jednička, děj se co děj. 
Testy netesty, depka nedepka, cesta necesta - na blog byl čas vždycky. 
Nevím, co se stalo, ale poslední dva měsíce nacházím čím dál tím víc a čím dál tím lákavější výmluvy na to, proč zrovna teď nemůžu.
 Omylem jsem si blog přeřadila na seznam věcí, co musí počkat na to, až udělám všechny ty věci, který po mě chtěj ostatní a který "musim" dělat. 
Věci, co nenávidim a co mě totalně vysávají, a v momentě, kdy je mám hotový a fyzicky mám čas na to, vrhnout se na blog, jsem tak strašně unavená a naštvaná, že jediný na co se zmůžu je netflix & chill.


Jo - další life update - koupila jsem si netflix a nevím jestli to bylo nejhorší nebo nejlepší rozhodnutí mojeho života. That thing is addictive.Už jsem vám jednou vyprávěla o tom, že mi občas přijde jako bych vedla trojí život.
No, špatná zpráva je, že ani jedno z těhlech mých tří já se zatím nenaučilo organizovat si čas a všechny tím dost trpíme.
Jinak řečeno - 24/7 nevím, kde mi hlava stojí a ve finále končím u Orange is the new black s vanou zmrzliny a výčitkama.Existuje na tohle vůbec nějakej lék? Prosím o pomoc - jak se naučit organizovat si čas? A jo, jsem ten člověk, co má 362572 diářů a stejně jsem všude pozdě a nic nestíhám, takže tam řešení nevidím. :DPodle mě jsou veškerý výmluvy...no, jen výmluvy. Pokud něco chcete udělat, uděláte to, no matter what. A pokud si najdete výmluvu proč to NEJDE, tak to asi nechcete dost.
Je to podle mě úplně v pohoděčlověk nemůže dělat všechno na 100%, ale musíme si to připustit a nestěžovat si pak, když nám věci nevychází tak, jak bychom chtěli. 
Je mi jasný, že kdybych vážně vážně vážně chtěla, zvládala bych blogovat i pod tím největším vytížením. 
Ale u blogu nacházím jeden zásadní blok.
Haha.
Tahle věc nejde dělat, pokud na to nemáte náladu. 
Není to jako uklízení pokoje, kdy jen monotónně dáváte věci do poliček a je úpně jedno jestli jste smutní nebo šťastní.
Nene nene.
Když máte postnout článek, nemůžete prostě jen otevřít šuplík a vytáhnout ho ven jako pár ponožek. 
Nebo asi můžete, ale ne pokud chcete mít dobrý články, co mají nějakou pointu.
Tím myslím, "ahojky, jak se máte? Dneska jsem si vzala černou sukni, protože na modrou jsem neměla náladu. Tak zas ahojky, xx" je tak trochu out of the game...Něco jinýho je, když máte ten dar od Boha a dokážete si během chvíle vycucat z prstu milion nápadů a pak to tam jen střílíte, čárka sem háček tam, bumpublikovat, pow a článek máte hotovej.
To taky neumim.
Ani Vala 2 a ani ten třetí podivín.
Umim já vlastně vůbec něco?What am I wearing?
Shirt: Replay
Shorts: Abercrombie and Finch
Shoes: ESPRIT
Bag: Pimkie
Sunglasses: Ray Ban
Watch: CLUSE

Jo.
Umim dělat věci pořádně, ale jen, když na ně mám náladu a když mě baví.
Dokážu bejt ten nejlepší čišník, student i ta nejlepší spisovatelka, ale musím na to mít náladu.
Taky jsem hodně pokorná a samochvála mi smrdí.
Vtípek.
Haha.
Je to jen mnou, nebo se tenhle life update článek pomalu, ale jistě transformuje do vnitřního dialogu mezi mýma identita?
Vala 2 souhlasí.
Všechno je to strašnej, strašnej bordel.
Stejně jako můj život.
Amen. - Vala 3.

S láskou, V. 
(jedna, dva i tři)Share:

10 komentářů

 1. Neuvěřitelné, jak to má vše hlavu a patu. Val, jsi neskutečná a někdy je to všechno pro tak, že to musíš nechat plynou jako řeka vodu. Je to složité, mnohdy nepochopitelné, ale ve finále někdy prostě zjistíš, že zkrátka a jednoduše organizování času bude stále jeden velký kámen úrazu. Ale co, zboří se svět? Bude na tebe někdo naštvaný, samozřejmě, že ne! Navíc, ty jsi člověk, který to vždycky zvládne, takže watever - jdeš správným směrem, protože ať už to jsou věci méně záživné, děláš je s láskou.
  Tak kopni do tý bedny a vono se to nějak samo vyvrbi.

  S pozdravem, Ani ❤

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Awww, bože Aničko, to je tak milej komentář! Hrozně moc ti děkuju. Je fakt krásný číst si podobný slova. :) <3

   Vymazat
 2. Akoby si mi čítala z duše..♥ presne takto podobne sa cítim už nejaký ten rok. Ja som bohužaiľ ten typ človeka, ktorý keď mu vojde niečo do jeho plánov, alebo niečo nemá už zmysel, proste to skončím. A to je chyba. Nie vždy treba mať všetko do bodky naplánované, ale čo už no, my detailisti. :D

  ORLLING

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jojo, tohle je nejhorší..! Já to dřív měla tak, že pokud nebylo všechno "dokonalý" s ničím jsem naopak ani nezačla. Ale nějak jsem došla k tomu, že dokonalý nikdy nebude nic a už vůbec ne moje time management skills :DD Děkuju ti za komentář! <3

   Vymazat
 3. Co si budeme povídat, také jsem si myslela, kolik že toho během letních prázdnin nestihnu a ejhle. Jsem mnohem víc v práci, než jsem zamýšlela, proto nemám moc času na ostatní věci.
  Další člověk s netflixem? Asi bych nad tím měla také popřemýšlet. :D
  Jsem stejného názoru jako ty, co se týče organizace věcí a plnění určitých "povinností". Když nemám náladu na blog, také si z prstu nic nevycucám. Bohužel? Beru to ale hlavně jako zábavu a odreagování, takže nějak moc neřeším, když vydám články nepravideně nebo s delší odmlkou. :)
  Na fotkách ti to moc sluší, outfit vypadá fakt dobře. Na takovéhle komplimenty jsi ale určitě zvyklá. :D

  OdpovědětVymazat
 4. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětVymazat
 5. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětVymazat
 6. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětVymazat
 7. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětVymazat

Blog Design Created by pipdig