středa 28. března 2018

Mých 10 fitness hacků I VIDEO

Léto se nám pomalu, ale jistě blíží a já mám pocit, že na instagramu, facebooku nebo dokonce i v televizi nevidím nic jinýho než to, že se lidi snaží "zhubnout do plavek".
Kravina. 
Podle mě by cvičení nebo zdravé jídlo rozhodně nemělo být něco, na co se člověk zaměřuje jenom 3 měsíce v roce pro to, aby se tejden na dovče u moře necejtil blbě v plavkách.
Já to tak teda rozhodně nemám. Pohyb a (po většinu času :D) zdravá strava je součástí mojeho života ať už je listopad nebo březen a nedovedu už být bez týhle kombinace šťastná. Nicméně jsem se rozhodla využít tohohle "zpátky do formy" šílenství a natočit pro vás video s mými 10 fitness hacky, které by vám mohly pomoct zejména pokud se cvičením začínáte a nemůžete se k němu pořádně dokopat! 


Tak pojďme na to.


1. Aspoň 15 minut


Jsou dny, kdy se vám prostě nechce nebo nemůžete jít cvičit. Vždycky ale zkuste aspoň 15 minut. V naprostý většině případů se totiž kousnete do zadku a vydržíte u toho minimálně jednou tak dlouho. Pokud ale ne, vůbec to nevadí, protože i 15 minut je něco - a to je přece lepší než nic.

2. Letový režim is the key


Tip pro všechny prokrastinátory. Pokud nevidíte blikající upozornění z instagramu a facebooku, nemáte tendenci neustále zastavovat a kontrolovat, co zrovna dělají vaši kamarádi, jaký má bejt počasí nebo bůhví jakou výmluvu jste schopni si vymyslet. Já jich dokážu najít hodně.
"Mají na kiwi.com už levnější letenky do Barcelony...?" Protože to prostě 30 min nepočká, že jo.

3. Make it fun: seriály, filmy, hudba


Pokud se do cvičení prostě nemůžete donutit, spojte to s něčím, co vás baví. Třeba koukání na seriály. Tohle je něco, co mi na začátku hrozně pomohlo a věřím, že i to je jeden z důvodů, proč mě tehdy cvičení začalo tak moc bavit. 

4. Find your moti


Všechno je to jenom o motivaci. Stáhněte si obrázky všech vašich fitness vzorů, dejte si je na tapetu, vytiskněte na nástěnku a představujte si, jaký to bude až budete jednou vypadat stejně. Vizualizace je jedním z nějdůležitejších prvků k dosažení našich cílů, tak tenhle krok nepodceňujte. 

5. Vždycky sebou mít sváču

Můj nejoblíbenější hack. 
No tak schválně, kolikrát už jste si koupili nějakou prasárnu jenom protože jste umírali hlady a v okolí zrovna nebylo nic zdravýho? Mě se tohle stalo několikrát a proto teď u mě v kabelce vždycky najdete proteinovou tyčinku nebo aspoň třeba jablko.

6. Zase to plánování


Naplánujte si kdy a kam půjdete cvičit a napište si to někam do diáře nebo alespoň do mobilu. Takhle se z toho vykecáte mnohem hůř.


7. Výtahy neexistujou


Všude, kam to jde choďte pěšky a výtahy úplně ignorujte. 


8. Cvičit ve stejný čas


Tím se z cvičení stane zvyk. Něco jako čištění zubů, který jsme se naučili čistit vždy ve stejnou dobu před spaním (aspoň doufám teda), děláme to teď bez většiho přemýšlení nebo přemáhání se a pokud to jednou vynecháme, máme ze sebe špatný pocit. Tohle jde udělat i s cvičením, chce to jen pevnou vůli a dodržovat 7 předchozích hacků..


9. Spánek s prázdným břichem


Né jen, že se vám bude lépe spát, ale na snídani si pak pořádně pohodujete. 

10. How to get those abs?!

Jak se tak říká "abs are made in the kitchen", bohužel. Záleží teda především na tom, co jíte spíš než na tom, jak moc břicho posilujete. Další důležitej faktor je kardio. Běh, jízda na kole, plavání...je toho tolik, tak si jednoduše najděte to, co vás nejvíc baví
Co se týče samotnýho cvičení, na mě nejvíc platí cvičit málo a hodně často. Stačí mi takových 5-10 minut různých cviků po 30-50 sekundách a cvičím zhruba 4x týdně. 

Doufám, že vám těhlech mých deset fitness hacků pomůže k tomu dosáhnout nějaké té tzv. "formy", ať už je léto nebo zima. Pamatujte si ale, že ten největší hack je, abyste to vždycky dělali z radosti, co vám cvičení může přinést a né z povinnosti. 
Máte vy, nějaký tipy nebo hacky, který vám zdravý životní styl usnadňují? Podělte se o ně!

S láskou, V.

Share:

2 komentáře

  1. Super video i clanek a to kiwi konecne musim okoknout. ;)

    OdpovědětVymazat
    Odpovědi
    1. Děkujuuu! <3 To teda, my tam teď kupovali letenky do tý Barcelony úplně za krásný peníze! (ve srovnání s ostatními servery..)

      Vymazat

Blog Design Created by pipdig