sobota 3. února 2018

You don't need to be perfect

Něco vám teď na sebe prásknu.
Já...strašně, strašně moc miluju rutinu.
A je to venku.
Miluju to, když můžu vstávat každý den v ten samý čas. Umýt si obličej tím samým mýdlem, vyčistit si zuby tou stejnou pastou, udělat si culík stejně vysoko a přesně vědět, co mě ten den čeká.  Vědomí toho, kdy a kde budu, co a jak budu dělat mi dělá zkrátka dobře.
Ale jak se tak říká - všeho moc škodí.
V lednu jsem se vážně kopla do zadku. Vstávám brzo, naučila se cvičit ráno jógu, číst před spaním knížky no a bez umytého nádobí nebo vyluxovaný chodby si do postele nelehnu.
Dny jsem trávila učením, cvičením a zase učením. Blog, rodinu i kamarády jsem odsunula na druhou kolej.
A řeknu vám, být touhle produktivní, šílenou mašinou je skvělej pocit. 
Vidět nižší číslo na váze, dostávat lepší známky a udělat bez problému 20 angličáků. Ten pocit lehkosti, tvrdý práce a neustálýho posouvání se dopředu...je to jako droga.
Jenomže to není to, co by mi stačilo k tomu být šťastná.


Jsem jenom člověk. My všichni jsme jen člověci (:D). Máme pocity, které nás upřímně dost často v mnoha věcech brzí, ale tak co se dá dělat. Začala jsem se cítit osaměle. Začali mi chybět rodiče, kocourci i moji šílení kamarádi. Začalo mi chybět cestování, blogování, válení se v posteli u seriálu a nic nedělání. Prostě takový ty normální, lidský věci, které nám sice nutně nepřinesou peníze, slávu, dobrý známky nebo sixpack, ale přesto nás dělají šťastnýma. 
Pokud chce člověk něčeho dosáhnout, vize a tvrdá práce je klíčová. A i když se to na začátku nezdá, člověk se do ní může zamilovat natolik, že pak zapomene na to být jen člověk.
Zapomene na čas a pak jednoho dne, když mu dojde energie, zastaví se, otočí  a zjistí, že nějakou dobu zanedbával věci a především lidi, na kterých mu vlastně záleží mnohem víc než si připustil.
 Už jednou jsem se tak moc ponořila do svých vlastních cílů a snů, že jsem úplně zapomněla na to, že mám vlastně nějaký rodiče, nějakého přítele a kamarády. Myslela jsem si, že jsem šťastná. Ale hluboko uvnitř jsem nesnášela každičký kousek sebe. Všichni máme právo na to být šťastní a spokojení sami se sebou i bez toho, abychom na sobě nebo na něčem jiném denně dřeli a odpouštěli si ty drobnůstky, co nám skutečně vykouzlí úsměv na tváři.
Tímhle článkem vám chci říct, že je důležitý hnát se a rvát se jako divoký zvíře za tím, co chcete, ať už je to cokoliv. Nezapomínejte, ale u toho na to nejdůležitější - na vlastní štěstí. 
Pokud nejste šťastní během té cesty, kterou jste si zvolili, jaký štěstí vám může přinést její konec?


What am I wearing?
Košile: Abercrombie
Kalhoty: Lucky Brand
Kožená bunda: Zara
Kabát: H&M
Boty: Adidas
Batoh: Zara
Kšiltovka: New Era

Tohle by bylo takový moje sobotní zamyšlení...jste vy taky takový ten typ člověka "buď všechno nebo nic" nebo hledání rovnováhy v jídle, kariéře, vztazích a obecně životě vám nedělá problém? Dejte mi vědět!
S láskou, V. 
Share:

6 komentářů

 1. Hezky napsano! Vnímám to podobně. Život je i o chtěni, ale obcas se zastavit a byt a temi, co mame radi a jen tak se sebou je potreba, i kdyz to ma trvat nekolik mesicu let. Nas dobry vnitřní pocit nam nikdo nevezme a je třeba si ho hýčkat ��

  OdpovědětVymazat
 2. Přesně tak, líp bych to neřekla! <3

  OdpovědětVymazat
 3. skvelý článok :) základom je priznať si, že človek nie je šťastný. ja som práve v období, kedy zisťujem, čo ma naozaj robí šťastnou. veď mám len jeden život :P

  My Supercalifragilisticexpialidocious Diary | Live Better, Love Harder & Cure Hangovers

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuju! <3 Jo, naprosto souhlasím. To je skvělý, tak přeju hodně štěstí ve zjištování! :)

   Vymazat
 4. Moc hezky napsaný článek:). Já taky miluju rutinu, ale někdy je lepší vyjít ze své komfortní zóny a zkoušet nové věci nebo se naopak vrátit k tomu, co nám dělalo radost v minulosti. Protože to je to, co mě osobně dělá šťastnou:D.

  Windy pink style

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Áno, áno mám to stejně <3 Je srandovní pozorovat to, jak se člověk mění a zároveň jak vlastně zůstává pořád úplně stejný :)

   Vymazat

Blog Design Created by pipdig