čtvrtek 8. února 2018

Střední škola a život v Rakousku | VIDEO

Jestli mě znáte osobně nebo mě už nějakou tu chvilku sledujete tak asi víte, že víc než rok žiju a studuju v Rakousku, v Linzi. Poslední dobou se mi víc a víc hromadily dotazy na to, co a jak tu vlastně vůbec dělám, kam chodím do školy a podobně - a tak jsem se rozhodla o tom natočit takový Q&A video!

Odpovím tu na otázky:
 • Kam jsem chodila na školu předtím a proč jsem přešla na jinou?
 • Kam chodím na školu?
 • Kde a jak bydlím?
 • Jaký je v Rakousku školní systém?
 • Jací jsou v Rakousku lidé?
 • Co mi to dalo/sebralo?
 • Lituju mého rozhodnutí?

Doufám, že tímhle videem inspiruju/poradím lidem, kteří uvažují o studiu v zahraničí. Suma sumárum- nebojte se a jděte do toho!
Pokud máte nějaké otázky, které jsem ve videu nezodpověděla, budu víc než ráda, když mi napíšete a já se vám na ně pokusím dát odpověď.
Mějte se fanfárově!
S láskou, V.


Share:

2 komentáře

 1. Ahoj, musím říct, že tě obdivuju. Je mi patnáct (za chvíli 16) a nedovedu si představit, že bych teď pět dní v týdnu trávila sama v zahraničí. Mým snem, ale je umět perfektně (domluvit se s cizincema dokážu) anglicky a studovat/žít v zahraničí.
  Chtěla jsem se zeptat, jak ses připravovala a učila angličtinu před nástupem na školu? Nebo co všechno děláš pro angličtinu teď během studia?
  Já koukám na filmy, čtu občas knížky a snažím se učit gramatiku a slovíčka i mimo školu, protože tam mě to moc nebaví a je to dost easy.
  Díky za odpovědět!<3

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Čauky, moc ti děkuju! Upřímně, ještě před pár měsícema to pro mě byl docela horor, nenáviděla jsem to tu. Ale člověk si na všechno zvykne a nakonec si to tu strašně užívám, takže si myslím, že bys to dokázala i ty! A za tu zkušenost všechny ty mental breakdowny stojí:) Já jsem vždycky ( teď to zní hrozně namyšleně) byla v angličtině o trošku lepší než většina mých spolužáků, protože moje teta žije na Floridě tak mě k tomu vždycky tak nějak vedla. Taky to byl můj nejoblíbenější předmět a dělala jsem přesně to, co ty - četla jsem knížky koukala se na filmy. Vždycky jsem hodně cestovala a ve 13 a 14 jsem strávila 14 dní v Anglii v summer school, což mi podle mě hodně pomohla s komunikací. Ten rok, co jsem se hlásila do školy jsem taky začala chodit na doučování konverzace, kde jsme si s "paní učitelkou" (bylo jí asi 20) hrozně padly do oka a kecaly o úplně běžných věcech, to mi ale podle mě dalo nejvíc:) To, co děláš je podle mě naprosto skvělý a dostačující, tak to hlavně nevzdávej! A pokud budeš mí šanci někam vycestovat tak se jí určitě chyť zuby nehty, protože to tě naučí nějvíc (a to nemluvím jen o angličtině) :) <3

   Vymazat

Blog Design Created by pipdig