čtvrtek 15. února 2018

Single X | Taken X | Living ✓

Je  už den po Valentýnu takže souhlasím s tím, že jsem si tenhle článek mohla načasovat trošku líp. Včerejší den mi ale dodal inspiraci vyjádřit se k tomuhle celkem kontroverznímu tématu - jaký je to vlastně být single. 
Všichni jsme už byli single a někteří z nás, my šťastnější (nebo vlastně nešťastnější?) jsme zažili i nějakou tu romantickou lásku. 
Ten pocit, kdy přítomnost určité osoby vyvolá nespočet chemických reakcí napříč celým naším tělem, kdy se nám žaludek jakoby naplní hejny motýlů, hlava se nám zatočí ze všech těch adrenalinů, fenyletylaminů, endorfinů a bůh ví jakých hormonů, kdy se nám v krku vytvoří knedlík velikosti fotbalového míče a kdy máme pocit, že jsme se zkrátka a jednoduše, asi krapet zbláznili. Krapet hodně.
Jo, láska je podle mě vážně jenom pro šílence.
Je to něco jako skok z letadla. 
Bez padáku. 
Možná dopadnete někam do měkka, jemného prašanu nebo pole plného květin.
 Nebo taky možná dost dobře dopadnete na tu nejšpičatější skálu a pořádně si namelete tlamu. 
Tak nebo tak - stojí to za to děcka.Nechci si tady hrát na Dr. Cupida ani nic podobného. Za svůj život jsem zažila jenom jeden vztah, který si troufám nazvat vztahem. Zamilovaná jsem ale už byla několikrát, šťastně, nešťastně, opětovaně, neopětovaně, ale pokaždý šíleně.
Přiznám se vám, že od mýho posledního vztahu jsem tenhle pocit nezažila snad ani jednou.
Někdy to může být trochu paralyzující.

Najdu vůbec někdy pravou lásku? Nebo skončím na vždycky sama se stem koček? Jsem snad na holky? Myslí si o mně, kluci, že jsem na holky ( nejsem ;-))?  Jsem moc vybíravá? Chodím málo mezi lidi? Jsem snad moc tlustá? Ošklivá? Mám moc velký zuby? Jsem až moc trapná? Je můj hlas moc otravnej? Vypadám nepřátelsky? Mám moc velkej zadek???????

Vsadím se, že všechny slečny víte, o čem mluvím. 
Co mě na  společnosti vážně štve je to, jak bereme bytí single trochu jako nemoc. Rýmu, chřipku, angínu.
 Chudinka holka! Snad se z toho brzo dostane. Ale ono to přejde! Já se z toho za tejden dostala, hele, zkus tyhle kapky.


Takže,


To, že zrovna nikoho nemáš neznamená, že je s tebou něco špatně. Neznamená to, že děláš něco blbě ani to, že bys byla ošklivá nebo nudná. Znamená to jediné: zkrátka ještě nepřišel ten pravý/ ta pravá. Asi si ještě budeš muset něco vytrpět, něco se naučit a něco zažít než budeš připravená na to potkat toho/tu one & only


Tak to hlavně nevzdávej, uč se, měň se a zkoušej. Využij tenhle čas k tomu, aby ses stala tou nejlepší verzí sebe samé a přitáhla si tak tu nejlepší možnou verzi partnera/ky, která tam na tebe někde čeká.
"Být single" není žádnou mezifází, přestávkou, kdy bychom měli přestat žít a soustředit veškerou svojí pozornost na to si honem rychle někoho najít, jenom abychom se vyléčili z tohohle divnýho druhu chřipky.
Je to ten nejvhodnější čas na to, najít sami sebe (klišéééé, já vím...), zjistit, co vlastně chceme.
 Protože až se pak jednou ten princ na bílém koni objeví, poznáme to.
A on tam někde je princezny, já to vím.

S láskou, V.Share:

4 komentáře

  1. krásne napísané :) ja keď som sa po dlhej dobe konečne zmierila s tým, že som single a bola som s tým totálne spokojná, tak som niekoho stretla, ktorý mi to zase všetko posral :D a tak som zase šťastne zadaná fňuk :D

    My Supercalifragilisticexpialidocious Diary | Live Better, Love Harder & Cure Hangovers

    OdpovědětVymazat
  2. Úžasně napsané! Jako by jsi mluvila přímo z mé duše! :)

    OdpovědětVymazat

Blog Design Created by pipdig