pondělí 1. ledna 2018

One Goodbye and one Hello


Tak...jak začít?
 2017. 
2017 nebyl špatnej rok. Vzal mi sice hodně, ale dal mi ještě víc. Ukázal mi, kdo jsem. Ukázal mi, kdo jsou moji praví kamarádi a od koho bych se radši měla držet zpátky. Naučila jsem se nespočet nových věcí, získala spoustu zkušeností a konečně vím, co je to plnit si sen. 
Co je ještě důležitější - poznala jsem několik lidí, který jsou teď součástí mýho života a bez kterých si ho už ani pořádně nedovedu představit. Rok 2017 mi pomohl pochopit, co je to komfortní zóna a že být v ní moc dlouho, se pro mě stává velmi nekomfortním. Naučila jsem se jaký to je žít a být sama. Naučila jsem se nelpět na lidech a řeknu vám - není víc osvobuzující pocit než vědomí toho, že si vystačíte sám. Došlo mi, že k tomu abych byla opravdu šťastná nepotřebuju milion kamarádů. Stačí mi jich pár, tolik, že to dokážu spočítat na prstech jedný ruky. Naučila jsem se, že rodina je to nejdůležitější, co mám. Naučila jsem se, že klíč ke všemu je kašlat na názory ostatních. Naučila jsem se, že nejšťastnější mě dělá to, když na sobě můžu pracovat. Když se můžu dnem za dnem někam posouvat, když můžu dělat věci, co mě dělaj lepším člověkem. Když můžu psát blog, fotit fotky, natáčet videa. Když můžu cvičit a jíst zdravě. Když se můžu učit, číst knížky a poznávat nový věci. Už vím, že přestože ležení doma u seriálů nebo chození každej pátek ven pít je asi nejoblíbenější aktivitou mý věkový skupiny, mě to nic nedává. Už nechci ztrácet čas. 
Jedna z posledních věcí, co jsem se naučila je, že lidi kterýma se obklopujete nejvíc určují jak se budete cítit. Jinak řečeno, your tribe attracts your vibe taky platí. 
A asi poslední věc. 
Člověk si nesmí nechat zkazit náladu maličkostma. Mnohem lepší je prostě házet věci za hlavu. Smířit se s faktem, že nám třeba něco nevyšlo a prostě...get over it. 
Tohle mi dalo 2017. 
A co bych si přála od 2018? 
Chci se stát tím člověkem, co jen háže věci za hlavu. Co si nedělá starosti s nepodstatnýma blbostma. Co si dokáže pokaždý říct “no tohle mi sice úplně nevyšlo, ale pořád si tím nenechám zkazit den”. Chci se přestat stydět skládat lidem komplimenty. Vím, že to zní hloupě, ale vážně s tím mám občas problém. Sama ale vím, jak vám "blbý" komentář typu “máš fakt hezkou bundu” dokáže změnit den k nepoznání. Chci být ten člověk, který vás donutí se usmát i když vám je do breku. Chci se naučit bejt upřímná, i když pravda neni to, co by ostatní chtěli slyšet. Chci cestovat, jak jenom to půjde.
 Podívat se do měst a zemí, kdy jsem ještě nikdy nebyla. Poznat nový věci. Chci mít dobrý známky a užít si můj poslední rok střední na plno. Chci číst ještě víc knížek. Chci se naučit pravidelně psát články, natáčet videa a poznat víc lidí se stejným koníčkem. Chci se konečně naučit jíst zdravě, protože miluju své tělo a né protože ho nesnáším. Chci vyzkoušet kickbox. 
Tohle a mnohem víc bych si přála zažít a dokázat v roce 2018.
Jsem připravená dát všechno do toho, abych si tyhle přání splnila. Rok 2018, bude mým rokem splněných přání.
 Jste v tom se mnou?S láskou, V.
Share:

2 komentáře

Blog Design Created by pipdig