pátek 15. prosince 2017

Getting that Christmas feeling

Čím jsem starší, tím víc pro mě Vánoce ztrácí své kouzlo. Ten obrovský vánoční strom, který mi dřív připadal jako panelák se nějak zmenšil. Dárky od Ježíška si objednávám sama. Mamka přede mnou už nemlží a nezatajuje, ale klidně si jen tak vytáhne balící papír a začne přede mnou balit dárky. Vánoce pomalu přestávám vidět jako svátky klidu a pohody, ale spíš jako svátky stresu a ještě většího stresu. Vzhledem k tomu, že moje představivost byla vždycky velká a do svých 12 jsem ještě věřila v to, že hračky v noci možná skutečně ožívají, zvyknout si na to je pro mě hodně težký. Asi to známe všichni. Čím jsme starší, tím víc jsou pro nás Vánoce stresovější a řešíme v podstatě jen 3 věci: peníze na dárky, jak nepřibrat sto kilo z cukroví a jak stihnout dodělat všechnu práci před tím, než svátky začnou. I když to tak mám letos i já a hlavně díky škole pomalu nevím, kde mi hlava stojí, tohle vánoční období si i přes to pořád užívám. No a jak to dělám? Rozhodla jsem se vám dát pár tipů, jak se dostat do tý pořádný, vánoční a pohodový nálady i když vám to okolnosti možná tak úplně nepřejou!

 První věc, co mi vždycky pomůže je, když si na sebe vezmu něco s vánočním potiskem. Ať už svetr, pyžamo nebo legíny, vždycky mi to dodá takovej ten „cozy“ pocit. Nedávno jsem si z Asosu objednala tohle roztomilý pyžamo s perníčkama a už nechci chodit v ničem jiném! 


Co k Vánocům neodmyslitelně patří je jídlo. Bohužel a zároveň bohudík. Já mám ze všeho nejraději sladký ať už cukroví, vánočku a nebo prostě nevánoční sladkosti jako třeba tyhle donuty z Donutshopu! K tomu, abych si navodila vánoční atmosféru mi úplně stačí něco sladkýho na zub, horká čokoláda nebo kafe, knížka nebo pohádka, teplá postýlka no a světe div se, jako by mi zase bylo 6 a já dychtivě čekala na Ježíška.


Na výzdobu je u nás expert moje mamka, která je v tom fakt profík. Doma máme miliony svícnů a světýlek, vánočních hvězd a ozdob, jmelí už je taky pověšený a náš mini vánoční strom v pokoji už jen čeká, až mu do obýváku přibyde větší brácha. Sváteční dekorace miluju a přijdou mi jako neodmyslitelná část Vánoc. Už rok ale žiju sama a loni jsem vánoční výzdobu u sebe v bytě docela podcenila - možná proto byly loňský Vánoce docela naprd. Letos jsem ale nic nenechala náhodě a i těch mých 12m čtverečních jsem zaplnila světýlkama, svíčkama, polštářema no a mým vlastním pidi midi stromečkem. A musim vám říct, že jenom těhle pár kroků mi ten můj jinak celkem smutnej a osamělej byteček tak zútulnilo, že si to nemůžu vynachválit. 

A teď k tomu nejdůležitějšímu. Vánoce jsou jednou za rok. Pro většinu lidí je to čas, kdy se můžou vídat s těmi, co milují. Ať už jde o kamarády nebo rodinu. Proto vás prosím – udělejte si trochu času. Sama vím jak je těžký, vymanit se z toho všeho shánění nejlepších dárků, dohánění školy, pečení cukroví nebo třeba uklízení domu, ale udělat si aspoň dvakrát v týdnu čas na to podniknout něco s kamarádkou se kterou se běžně nevidíte, upéct s mamkou nějakou tu dobrotu nebo jít s tátou lyžovat – tohle je to, co vám ty Vánoce udělá nejkrásnější. Můžete si zapálit milion Yankee candles, pustit si Lásku nebeskou klidně 3x za sebou a všem známým koupit náramek od Pandory, ale tohle vám nikdy nedodá ten stejnej "vánoční pocit" a hlavně to nenahradí ten čas, který byste místo toho mohli strávit s těmi, na kterých vám skutečně záleží. Nenechte se proto pohltit jen tou materiálností těchle svátků. Vemte sáňky a sjeďte si kopec za domem. Zkoulujte kamarády prvním sněhem. Zatancujte si pořádně na Jingle bells rock. Nejjednoduší způsob, jak být zase dítětem a užít si tak vánoční atmosféru naplno je, dělat, že jím opět jsme. Tak do toho!
S láskou, V.

Share:

2 komentáře

 1. ah bohužiaľ si ten úvod vystihla..už sa teším keď raz budem mať deti a začnú mať vianoce zase také svoje kúzlo :)

  Viki Ceglédyová

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Přesně!! Mám letos docela štěstí, protože s náma budou Vánoce trávit sestřenice, kterým je okolo 5 let takže se aspoň zase bude "čekat na ježíška" a vyhlížet sáně za oknem..:)

   Vymazat

Blog Design Created by pipdig