pondělí 4. prosince 2017

Adventní trhy

První svíčka na adventním věnci zapálena a vánoční období je oficiálně tady. Já jsem už od pátka nalezlá v oblečení s vánočním potiskem, poslouchám jen koledy a jsem spokojená, protože mi už nikdo nemůže vyčítat, že “je jenom listopad”. Tenhle první adventní víkend jsem strávila ve znamení mojí nejoblíbenější tradice - oblézání adventních trhů s punčem v jedné ruce a s klobásou v té druhé.
Adventní trhy jsou jedna z věcí, co na Vánocích miluju nejvíc. Ne jen kvůli jídlu, ale celkově mám ráda tu atmosféru- vůně punče a pražených oříšků, koledy, vánoční výzdoba a čas strávenej s rodinou. Musim říct, že v tomhle období jsem vážně šťastná za to, že žiju v Rakousku, protože tady maj ty trhy fááákt vymazlený. Snad v každym městě nebo vesničce nějaký jsou, ale ty nejhezčí jsou podle mě tady v Linzi. Líbí se mi dokonce víc než ty vídeňský!
Moje nejoblíbenější jídlo na trzích je samozřejmě klasika, Bratwurst. Společně s vdolkem s marmeládou a cukrem jsou snad tím nejvíc nejlepším vánočním jídlem. Dobře, bramborovej salát mám asi pořád radši- ten ale bude až za dlouho!
My jsme letošní advent odstartovali trhy právě v Rakousku, konkrétně v Bad Leonfeldenu a Reichentalu. Bad Leonfelden (pracovní název "Bád") je takový malý městečko dost blízko u hranic, kam na trhy jezdíme každoročně, protože se konají jenom 1. adventní víkend. Reichental je ještě menší, podle mě to snad ani není vesnice, spíš nějaká osada (existuje to vůbec?:D). Mají tam takové středověké trhy kolem zámku-skoro-zříceniny a celý to má naprosto kouzelnou, vánoční atmosféru.
Nejsme úplně rodina, která by o Vánocích lila olovo, pouštěla lodičky ze skořápek nebo házela pantoflí. Tohle "objíždění trhů" je ale tradice, která mi úplně stačí a naprosto jí zbožňuju. Jejich atmosféra je jedna z mála věcí, co mě na chvilku vrátí zpátky do tý doby, kdy jsem ještě byla malej prcek a mojí největší starostí bylo, aby ježíšek našel můj dopis za oknem. Ach, jak mi tohle chybí!
        Chodíte o Vánocích taky na trhy? Kde jsou vaše nejoblíbenější?
Doufám, že vám dnešní článek pomohl třeba s inspirací na to, co dělat v zimě pokud nechcete být jen zalezlí doma u filmů, i když co si budem...to stejně děláme všichni o Vánocích nejraději.
S láskou, V.

Share:

7 komentářů

 1. Opět krásné fotky, i když zimu bytostně nesnáším a díky bohu jsem z ní pryč, tak to vypadá super a děláš mi chutě :D :)
  Ejnets in Peru | instagram: EJNETS

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Haha! :D Děkuju moc <3 Já zimu taky nenávidím, Vánoce jsou vážně jediná pozitivní věc! :D

   Vymazat
 2. Krásné fotky. :) Adventní trhy mám také moc ráda. Každý rok se na ně těším, na to jídlo a pohodu. :)

  Find joy in the ordinary

  OdpovědětVymazat
 3. Odkiaľ je tá nádherná čiapka prosiim? :)

  OdpovědětVymazat

Blog Design Created by pipdig