středa 8. listopadu 2017

Jako medvídě

Podzime, podzime, co nám to vyvádíš. Venku je pořád tma a šedivo, leje jako z konve a od pusy mi jde snad poprvý někdy od dubna pára. Zima mi je všude a vždycky, a tak večery i rána už tradičně trávím v tričku, mikině a županu, popíjím čajíky a učím se. Víte, pro mě je listopad velice nenáviděným měsícem. Né jenom kvůli týhle odporný zimě, ale i proto, že u nás ve škole nastává testový období. Rakouské školství se nejspíš chce ujistit, že v době Vánočních prázdnin už budem všichni vyčerpaní až do morku kosti, aby nám pak mohli nasolit ještě víc deadlinů a úkolů na leden.  Nebudu si teďka ale stěžovat na Marii Terezii nebo na kohokoli jinýho, kdo má v tomhle systému prsty. Pojďme se bavit o něčem hezkym, teploučkym a moc a moc příjemným - a tím mám na mysli podzimní oblečení. 
Myslim si, že nejsem jediná, kdo je v tuhle dobu posedlý svetry. Především oversized svetry a roláky. Minimálně já v nich v podstatě žiju. Včera jsem si třídila skříň, vybírala věci, co nosím a který už ne a napočítala jsem celkem 20 svetrů, dámy a pánové. No neni to šílený? A co je ještě  šílenější - mám pocit, že jich pořád nemám dost! Kdybych ale měla vybrat můj neoblíbenější, na prvním místě by se stoprocentně umístil tenhle krémový rolák ze zary. Mám ho už druhým rokem, stál nějakých 12 euro a nosím ho pořád a ke všemu. Některý nákupy se prostě vyplatěj.
To stejný bych mohla tvrdit o téhle umělé chlupaté vestě, která je takovým mým poznávacím znakem taky už nějakým tím rokem. Jako naprostá většina mých věcí, což přiznávám s trochou studu, je ze zary. Pokaždý, když si jí vemu lidi si mě hladí, jako kdybych byla nějakej pes - né, že by mi to bylo nepříjemný (:D). Pamatuju si taky, že když jsem před skoro 2 rokama v lednu (bože to letí!) přišla na návštěvu do mojí nynější, v té době budoucí školy, lidi mi tu vestičku hrozně chválili a když jsem pak v září nastupovala, byla jsem známá jako "holka s tou stylovou, chlupatou vestou".

Kromě člověka trpícího nějakou zvláštní psychickou poruchou vyznačující se šíleným množstvím svetrů a medvěda, na sebe na podzim ráda beru i roli kloboučníka. Klobouky mám momentálně asi 4 a tenhle khaki je můj nejnovější přírůstek, kterej jsem si (spolu s 5 kilogramy  nahoře) přivezla z New Yorku.

What am I wearing?
Rolák, chlupatá vesta, boty: Zara
Kalhoty a klobouk: Lucky Brand
Kabelka: Michael Kors

A jak to mám s barvama? Řekla bych, že mojí lásku k růžové barvě na podzim zavírám někam do šuplíku, kde v poklidu vyčkává až do jara, kdy se mě většinou chopí znova. Krémová, a všechny odstíny hnědé jí v tomhle šedivém období na chvilku vymění a ze mě se tak stává kromě psychopata, divokého zvířete a kloboučníka,  myslivec v zelené kazajce.
No.
Jak jste na tom s podzimním oblečením vy?
S láskou, V. 


Share:

4 komentáře

  1. Jej veľmi ti to pristane, ta bundička je naozaj pecková a aj všetko je zladené veľmi pekne :), inak tiež nemám nikdy dosť svetrov :)
    LIFE IN PICTURES BY LU

    OdpovědětVymazat

Blog Design Created by pipdig