středa 1. listopadu 2017

Be a doer

Seděla jsem v autě s lidma, který jsem nikdy v životě neviděla, mluvícíma jazykem, kterýmu nerozumim a projížděla městem, ve kterým jsem nikdy nebyla. Rty jsem měla modrý zimou, zuby se mi klepaly a nohy už jsem necítila. A v tom momentě mě napadlo... Páni. Tohle je tak super. 


Už v jednom z mých posledních článků jsem psala o tom, jak jsem zjistila, že maličkosti vám dokážou udělat největší radost. Dneska to bude na podobný téma.
Minulej tejden byl divnej. Padla na mě taková menší depka, jestli se tomu tak dá říkat. Vlastně ani nevím proč. Nestalo se nic špatnýho. Měla jsem pár dnů volna, tak jsem přijela domů za rodičema. A nedělala jsem nic. Vůbec nic.
Může to znít, jakože jsem si odpočinula a nabila se energíí. Ve skutečnosti mě ale tohle nic nedělání jenom totálně vyšťavuje. Asi jsem divná, ale já prostě potřebuju něco dělat, abych se cítila spokojená. No a tak jsem ty tři dny volna proválela a projedla, s myšlenkou toho, že jsem totálně k ničemu. Do Linze jsem pak přijela s totálně blbou náladou a takovým tím odporem sama k sobě. 
V neděli jsem měla v plánu být celej den doma a fňukat nad naprokrastinovanou prací, nakonec mě ale moje kamarádka vytáhla na "rychlý kafe" a já jsem s urazěným výrazem šla. Jak si myslíte, že to dopadlo? Z rychlýho kafe se nakonec vyklubal tří hodinovej pokec, kterej mi zvednul náladu nevýslovný způsobem. A donutil mě přemýšlet.

Přemýšlet nad tím, jak pořád věci odkládám. Rozhodně to teď dělám míň, než třeba před rokem, ale pořád to dělám. Když mám volno, plánuju si jak pojedu někam na výlet, ale jenom kvůli mý lenosti nic nezorganizuju a pak trčím doma se špatnou náladou. Přitom to je tak lehký. Odkládám úkoly do školy na poslední chvíli, přitom je mnohem jednodušší je prostě udělat rovnou a zapomenout na ně. Odkládám věci, co jsem vždycky chtěla udělat, protože mám strach. A přitom je to ten nejlepší pocit na světě, když ho překonám a ty věci udělám. Nevyužívám toho, že žiju ve světě s těmahle šílenýma možnostma. Napadlo váse někdy, jaký vlastně máme štěstí? Můžeme být cokoliv. Dělat cokoliv. Ale my jsme v posteli a koukáme na seriály.
Obrázek je z Pinterest.

A tak pro vás mám takových pár pravidel, který mi tohle "rychlý kafe" dalo. 

1) Dělejte věci rovnou
2) Buďte s lidma co vás inspirují
3)Nebuďte líní

Za hodinu mě čeká lekce jógy, další s věcí, co jsem vždycky chtěla zkusit, ale nikdy nezkusila. Vidíte, fakt se snažím! :D 
Máte taky něco, co jste vždycky chtěli, ale nikdy jste to neudělali? Proč? 
S láskou, V. 
Share:

Žádné komentáře

Okomentovat

Blog Design Created by pipdig