středa 11. října 2017

Week in NYC in pictures - New York 2017

Minulý týden jsem si znovu splnila svůj sen, a to podívat se do New Yorku. I když už jsem tam jednou jela, byla jsem (a vlastně pořád jsem) z toho úplně vedle i tentokrát. New York je taková ta moje snová destinace, kde bych jednou chtěla žít. Do toho města jsem se totálně zamilovala. Přijde mi, že je to taková malá planeta. Žijou tu všemožný druhy lidí, máte tady všechno od přírody, přes pláž až (samozřejmě) k městu. Co na tomhle velkym chaosu ale tak miluju? Jsou to úplně obyčejný všední věci, který by mě i tak donutily sbalit kufry a zejtra se přestěhovat na druhou půlku Zeměkoule, kdybych mohla. Lidi, co se na sebe jenom usmívají, zdraví se a hlavně, co se navzájem neřeší. Kreativita, která na vás křičí odevšaď nebo prostě jen dechberoucí výhledy, co mi doslova naháněj slzy do očí. Stejně, jako tady žije 8,5 milionu lidí já bych byla schopná najít 8,5 milionu důvodů proč prahnu po tom, být jedním z nich. 
Nechtěla jsem ale aby byl tenhle článek dalším Eposem od Gilgamešovi, proto vám je tu nebudu vyjmenovávat a ani nebudu vyprávět, kde jsme byli a co jsme kdy dělali, ukážu vám ale skoro 8,5 milionu fotek. Tak snad vám dodají trošku toho New Yorkerskýho elánu, energie a kreativity, jako tenhle nezapomenutelnej týden dodal mě.
(Takovej tip- pro extra požitek si pusťte k tomuhle článku písničku Empire state of Mind od Alicia Keys)
Jdeme na to! 
Top of the Rock
Times Square
 Myslim, že nejoblíbenějšími food chainy pro nás byly Pret & Manger, kde jsme skoro denně snídali a Chipotle, kde jsem se vždycky večer nacpaly k prasknutí.
Rockefeller center
 Západ slunce na Brooklyn Bridge 
Klasickej americkej brunch, vajíčka a lívance a roztomilý servírky ústavičně dolévající kafe.
Central Park. 
Nádhermá katedrála v Queensu, jejíž jméno jsem zapomněla (pardon).
Pokaždý si tu připadám, jako kdyby to město okolo mě byly jen kulisy.
Pomník Johna Lennona
Akce Brit + Co
Druhý nejlepší burger, co jsem kdy měla v takovém brooklynském bistru Allswels. První byl v jednom z těch nejošklivějších podniků- Five Guys. Nenechte se ale odstrašit, protože ten burger a hranolky za to stojí, ikdyž to je jak kdybyste jedli v ošklivé koupelně. 
Bryant Park
Pick a Bagel- rozhodně nevynechejte!!!!
Brooklyn se pro mě stal novým Manhattenem. 💞
A jak se zpívá v té písničce, big lights inspired me and made me feel brand new. Zas jsem našla kousek sebe a zase vím o trochu víc o tom, kudy bych se chtěla ubírat. Je to skvělej pocit.

Pokud by někoho zajímalo víc o tom, kde jsme byli nebo třeba i nějaké tipy na to, co nevynechat a čemu se naopak vyhnout- dejte mi vědět! S radostí o tom napíšu článek nebo možná i natočím video. Mějte se krásně.
S láskou, V.
Share:

3 komentáře

Blog Design Created by pipdig