sobota 14. října 2017

It's the little things

A tak tu sedím, svačím si svůj chleba s paštikou jako správná slečna a píšu tenhle článek. Venku je naprosto nádherně, svítí sluníčko a já z okna vidím všechno to barevné listí. Nejradši bych sebrala svý saky paky a šla si sednout ven, někam do přírody s knížkou a nechala tyhle jemný, podzimní paprsky sluníčka trochu mi pošimrat nos. Ale musím se vrátit k psacímu stolu a dopočítat, co udělá spotřební dan s prodejem ponožek.
No, co nadělám. Tenhle článek nebude o tom, co mi vadí. Nebude o tom, jak se mi nechce učit se ekonomii a nebude ani o tom, jak moc mě nezajímá trh s ponožkama, bude totiž o tom, jak skvěle mi teď je. 

And so I'm sitting here, snacking on my bread with liver pâté just like a right classy lady would do and I'm writing this post. The weather outside is more than perfect, the sun is shining and from the window I can see all the trees wearing their colorful crowns. The only thing I want to do is to go out, sit somewhere in nature, with a book on my lap and let these soft sun rays tickle my nose. But I have to get back, sit behind my desk and calculate what effect does a sales tax have on the price of socks.
Well, whatever. This post is not about the things I don't like. I'm not going to tell you how much I don't want to study Economics neither about how much I don't care about the socks market. Today, I only want to share my happiness with you. 
Včera byl naprosto skvělej den. Škola mi končila v 9:30 ráno, stihla jsem si zacvičit, uklidit si byt, strávila odpoledne v kavárně s pár kamarádkama no a nakonec přijela domu, kde byly dokonce i Velký Šéf (moje maminka) a malej skřet (moje sestřička), v dobé náladě. Docela obyčejnej den, ale donutil mě cítit se hrozně neobyčejně. 

Yesterday was amazing. I finished school at 9:30 in the morning,  made it to the gym, cleaned my apartment, spent the afternoon with my friends (Hiiii Claudia and Rahel, love you) in a cafe and last but not least, I made it home where even the Big Boss (my mummy) and the little goblin (my sister) were in a good mood. Kind of an ordinary day and yet it made me feel so special.
Když jsem přijela domu, shodila jsem sukni, natáhla legíny a mašírovala si to sednout si k vodě a koukat na západ slunce. Vim, že to zní jako strašný klišé, ale já prostě měla děsnou chuť, být někde sama. A jak jsem tam tak seděla na pláži, cítila vítr ve vlasech a poslouchala ticho, přemýšlela jsem o tom, jak zvláštní vlastně je, že takovýhle malý radosti mě dokážou udělat vždycky nejvíc šťastnou.

When I came home I threw down my skirt, pulled on leggings and I marched to the beach to watch the sunset. Such a cliché, I know. But I just had the urge to be alone. When I was sitting there,  feeling the wind in my hair and listening to the silence I realized, how weird it is that actually these little, almost negligible things are what always makes me the happiest. 

Věci jako dobrá snídaně, smích s kamarádkou a nebo pomazlení s kočkou. 

Things like a good breakfast, laughter with a friend or a cuddle with your cat. 

Teplá polívka, silný kafe, barevný dveře, západ slunce.

Warm soup, strong coffee, colorful door, sunset.

Co bych tímhle vším, možná docela zmateným nebo i nesmyslným psaním chtěla říct? I když všichni přirozeně toužíme po velkých věcech, neměli bychom přestávat soustředit se na ty malý, zdánlivě nedůležitý. Když budeme pořádně dřít a věřit, dosáhneme všeho, co chceme. Velikých věcí. Takhle zkrátka a jednoduše, podle mě, Vesmír funguje. Jestli si ale během toho budeme ten život užívat nebo ne, to už je jen naše volba. A velký věci se nemůžou dít každý den, jinak by ztrácely na svý velikosti.
A proto
nezapomínejte
na maličkosti. 

What am I trying to tell you with all this confusing, maybe even a bit pointless writing? Even though, naturally we all desire big things in life, we shouldn't be forgetting about these tiny, little somethings. I believe that if you work hard enough and if you trust in what you want, you will get it. No matter what it is that you want. That's just how the Universe works. But if you'll be having a good time living your life, achieving your goals, that's just and only your choice. Big things simply can't be happening every day, otherwise they would loose their greatness. 
And because of that
never forget
these little things. 


What am I wearing?
Sweater: Abercrobie and Fitch
Skirt: Abercrobie and Fitch
Boots: Diesel
Bag: Michael Kors


S láskou, V.

With love, V.
Share:

Žádné komentáře

Okomentovat

Blog Design Created by pipdig