čtvrtek 19. října 2017

Beauty favourites | Autumn 2017

Nějaký 3 měsíce zpátky jsem psala článek o mých letních beauty oblíbencích. Čas plyne jak voda a já tu jsem zase s několika novýma produktama, bez kterých bych si tohle zamlžený, upršený a přesto ještě pořád teplý období nedovedla představit. Tak jdeme na to!

About three months ago I wrote and article about my Summer beauty favourites. Time goes by so fast and today I'm here with some new products I can't imagine surviving this weird, foggy, rainy, super sunny season. Let's go!
 S příchodem podzimu(a školy) mě úplně přešla chuť se denně malovat. Ráno mi to akorát zbytečně zabírá čas jinak věnovaný spánku nebo přípravě pořádné snídaně a večer jsem ráda, že se donutím jít se vysprchovat a vyčistit si zuby. Většinu dnů pak stejně trávím ve vzorci “škola, fitko, doma”, takže proč se s tim otravovat? Make up jako takovej mě ale pořád baví a tak využívám každou příležitost o víkendech, nebo když mě i ve všední dny čeká něco speciálnějšího.

With the arrival of autumn (and school) I totally stopped feeling like doing my make-up on daily basis. In the morning it just takes the time I could use for sleeping or making a huuuuge breakfast and in the evening I'm happy that I can make myself go to shower. And since on normal days I only go to school, gym and then back home anyways, it doesn't even make sense for me to do it. Nevertheless, make up and I are still a thing and so I'm using every single opportunity to do it either on the weekends or if I'm just doing something more special during the week.
Too Faced bb cream- Peach Perfect, odstín: Natural Beige
Díky bohu, moje pleť je už dlouhou dobu docela bez problémová (ťuk ťuk) a tak jsem úplně vyřadila korektor. Stačí mi tenhle bb cream od Too faced, kterej mě (nebudu lhát) upoutal zprvu jen svým růžovým obalem. Hned po prvnim vyzkoušení mi ale bylo jasný, že jsem nesáhla vedle. Je tak lehkej, že ho na sobě ani nepoznáte. Moc příjemně voní a s jedním, dvěma přepudrováníma vydrží celej den. 

Thanks God, my skin has been really good for some time and so I completely exclude concealer. This bb cream from Too faced is enough. I bought it in New York and I'm not going to lie to you- it was mainly because of the packaging. But after I tried it for the first time I new that we'll be inseparable. It's so soft and light you don't even feel it and if you use a powder maybe 1 or 2 times during the day, it can last till the evening. 
Too Faced- Better than sex mascara

S Too faced ještě nekončím a mým dalším miláčkem je jejich snad nejznámnější řasenka Better than sex. V létě jsem používala voděodolnou, která mě teď už dost štvala, protože jsem si při odličování vždycky vytrhala půlku řas. Tahle řasenka je super, jediný co mi krapet va je neumělohmotnej kartáček, kterej mě osobně trochu slepuje řasy. Stačí mi to pak ale dvakrát projet kartáčkem a je to fuč. 

I'm not done with Too faced here. My second favourite is on of their most famous mascaras- Better than sex. Because I was still using the waterproof one from the summer I was getting really annoyed by it's inability to get removed. Every day I felt like I'm tearing out half of my eye lashes. This one is just perfect! The only thing is that it sometimes sticks my lashes together because I'm not really used to non-plastic brushes. In that case I just use a brush without the mascara, go through them once or twice and I'm fixed.
Když jsem byla v NY, zapomněla jsem si sebou zabalit gel na obličej, proto jsem si ho hned první den běžela koupit. Tenhle gel Purity od Made simple jsem viděla v poličce “nejoblíbenější mycí gely” a po pár očucháních jsem se rozhodla si ho koupit. Krásně voní a pleť mám po něm hrozně hebounkou a svěží. 

When I was in NYC, I forgot my face cleanser. In Sephora I found this Purity face cleanse by made simple and it became my favourite. It smells really good and my skin is super soft after I use it.
Mac- Soft and Gentle highlighter
Narozdíl od skoro všech ostatních věcí, tenhle highlighter je mým parťákem už rok a půl. Shodou náhod jsme se taky potkaly kdysi dávno v New Yorku. Tohohle brouka jsem si koupila po nátlaku 90% beauty bloggerek a bylo to jedno z nejlepších rozhodnutích mýho života. 

In a contrast of all the other things here, this highlighter has been my partner in crime for over a year and a half. Coincidentally I also bought it in New York. I bought this cutie after a tremendous pressure from all the beauty bloggers and it was one of the best decisions I've ever made. 
Smash box- Stylist matte
Na podzim miluju tmavé rtěnky. Ať už burgundy nebo tahle tmavá ostružinová od Smashboxu mi v kabelce nemůžou chybět.

My biggest go-to in autumn are lipsticks. 
Jo Malone- Dark amber and Ginger Lily
 Co se týče vůní, nepodědila jsem po mamce ty stejný geny. Jsem ten typ člověka, co má jednu vůni a používá jí dokud mu nedojde a když mu dojde, buď si koupí jinou a nebo dost často sáhne po té samé. Moje mamka jich má asi 30 a pořád si kupuje další... Tenhle mini tester od Jo Malone dostáváte právě, když si koupíte nějakou větší voňavku. Já normálně použivám jejich vůni Peony and Blush Suede, na podzim ale už druhym rokem sahám po téhle Dark Amber and Ginger Lily, která mi svou ostrou, kořeněnou vůní evokuje podzimní šedou náladu.

Speaking of perfumes I definitely didn't inherit my mum's genes. She is one of those people who have about 30 different ones and they're still buying new, whereas I usually only have one or two and I use them until they're empty. Normally I use Peony and Blush Suede from Jo Malone but this autumn I fell for the tester of Dark Amber and Ginger Lily which is also from this brand. This spicy, sharp smell totally reminds me of that grey, foggy autumn weather. 

Tak, tohle byly moje podzimní beauty oblíbenci. To to zase uteklo...Až teď, co píšu blog si uvědomuju, jak strašně rychle se mi mění můj vkus v kosmetice v souvislosti s ročním obdobím! Co je na podzim vaší kabelkovou, či nekabelkovou nutností?

So these were my autumn favourites. It goes by sooo fast! Just now when I have a blog I actually realise how is my taste in beauty changing according to the season. Do you also have that?

S láskou, V.

With love, V.


                            
Share:

2 komentáře

  1. já nad podzim ráda používám oční stíny laděné do hněda, rtěnky do vínova a největší nutností jsou krémy na ruce a tělová mléka, protože na podzim a v zimě dost bojuju se suchou pokožkou :(

    OdpovědětVymazat
    Odpovědi
    1. Určitě bych zkusila můj nejnovější objev za 1 euro z dmka- makadamiový máslo od alverde. Používám h každej večer na tělo a ráno na obličej a nemůžu si ho vynachválit! :)

      Vymazat

Blog Design Created by pipdig