pátek 6. října 2017

#2 Co čtu?

To bylo dávno, dááávno, co jsem vydávala první díl. Se studem přiznávám, že narozdíl od většiny lidí- já přes léto moc nečtu. I když jsem strašnej knihomol, v létě na to moc nemívám náladu, protože nemám žádnou rutinu a na čtení si těžko dělám čas. Výjimkou jsou pak dovolené, kde jsem schopná přečíst třeba 4 knížky za týden. Letos jsem ale ani na dovče čtení moc nedala a suma sumárum jsem od posledního dílu přečetla necelých 5 knížek. Snad se přes zimu napravím...tak jdeme na to!
V minulym díle byla většina knížek od jedný autorky, dneska to ale bude hodně různorodý.

#1 GIRLBOSS- SOPHIA AMORUSO

Začnu hnedka s knížkou, která mě oslovila nejvíc. Knížku #girlboss jsem si chtěla přečíst už strašně dávno a když jsem byla nedávno v Praze v Neoluxoru nemohla jsem jinak, než si jí hned nekoupit. Knížka je v angličtině, takže je to i super procvičování. Je od autorky e-shopu Nasty Gal, která doslova z ničeho vybudovala milionovou společnost. Skoro sama. Je to knížka, která má ukázat, že na to aby člověk něco dokázal nepotřebuje mít nejlepší vzělání, ale musí mít víru a nápad. A musí taky pořádně makat. Hrozně mě bavil styl, kterým je knížka napsaná a obrázky a citáty, kterýma je prokládaná.

#2 OSM- RADKA TŘEŠTÍKOVÁ

Jsem si stoprocentně jistá, že tuhle českou knížku jste všichni zaregistrovali. Mám pocit, že jsem jí viděla ve výloze snad všech knihkupectvích. A chápu proč. Radka Třeštíková je moje oblíbená česká spisovatelka, její knížky mě hrozně moc baví a i když, Bábovky pořád nepřekonala, osm byla super knížka, kterou jsem přečetla jedním dechem. Nevim jak to dělá, ale o jejích knížkách musím vždycky non-stop přemýšlet a nemám pokoj dokud je nedočtu. A pak mě štve, že neni 2. díl.

#3 DÍVKA V LEDU- ROBERT BRYNDZA

Tuhle knížku nemám bohužel vyfocenou, protože jsem si jí nechala v u sebe bytě a když jsem fotila tenhle článek, byla jsem už u rodičů doma. Nicméně, je to taková klasická detektivka vyprávěná z pohledu šéfinspektorky Eriky Fosterové. Abych byla úplně upřímná, knížka byla sice fajn, ale rozhodně to nebylo nic nevídaného. Podle mě naprosto nesrovnatelný např. s detektivkama od Jo Nesba,který mě pohltily mnohem více. 

#3 ZMIZELA V MLZE- MICHAELA KLEVISOVÁ

Opět nemám fotku, nicméně tahle detektivka mě narozdíl od tý předešlý dost uchvátila. Miluju detektivní příběhy ze Skandinávie, což přesně tohle je. Zaplétka byla neočekávaná a bylo to celý napsaný mým oblíbeným stylem- vyprávěním z pohledu více lidí.


#4 MY NOT SO PERFECT LIFE- SOPHIE KINSELLA

Knížka, kterou jsem si kupovala kvůli zadnímu popisu, kterej mi přišel hrozně vtipnej a zajímavej. A takový přesně je i ten příběh. Vypráví o venkovský holce, která celý život sní o životě v Londýně. Ten sen si splní, rozhodně to ale není jednoduchý. Nemá moc peněz, na vše je sama, zamiluje se a nakonec jí vyhodí z práce. I když to zní jako hrozná tragédie je to napsaný v takovym tom "holčičí román/komedie duchu" a i když já tenhle tip příběhů normálně moc nečtu, tenhle jsem si zamilovala!
Doufám, že jste se nechaly mýmy tipy inspirovat a budu moc ráda, když mi doporučíte Vaší oblíbenou knížku!
S láskou, V.Share:

2 komentáře

  1. tyhle články mám hodně ráda :) z těchto knížek jsem četla jenom Osm od Radky Třeštíkové a musím uznat, že to byla pecka!! ♥ přečetla jsem jí vážně jedním dechem - ostatně stejně jako Bábovky, ty byly taky super!! ♥

    OdpovědětVymazat

Blog Design Created by pipdig