sobota 30. září 2017

Víkend v ráji- Mallorca 2017

Léto sice už kalendářně skončilo, mně se ale díky mojí úžasný babičce povedlo na poslední chvíli nachytat ještě nějakej ten bronz a ošplouchnout se v moři. Byl pátek, 22. září a já zrovna umírala na hodině angličtiny ve škole, když mi najednou přišla zpráva "nechces jet se mnou na vikend na Mallorcu?". Jsou věci na který prostě nelze odpovědět ne. Tohle je jedna z nich.
No a tak jsem v 9 večer už seděla v letadle, cpala se Mozartovýma koulema a usmívala se s pomyšlením na to, že už si ráno zase smočím zadek ve Středozemním moři.
Dorazili jsme do Palma de Mallorca v sobotu okolo druhý hodiny ráno do hotelu BQ Belvedere. No...Tohle bylo po 4., co jsem na Mallorce byla a musím říct, že tenhle hotel mi zatím přišel nejhorší. Byl na mě hrozně velikej, vypadal jak panelák, přeplněný malýma dětma a pokoje nic moc. Na pláž musel člověk jezdit autobusem a výhled nebyl žádnej (i když jsme si o něj řekli). Nicméně, byl to jen víkend, na hotelu jsme vlastně jen spali a byla to last minute- takže si nestěžuju.
Na snídani jsem snad každej den snídala to samý- vajíčka, fazole, slaninu a chleba s máslem a pak jsem to tak střídala. Někdy jsem si dala ještě páreček a nebo "hashbrown" (teda, měl to být hashbrown-nakonec se z toho vyklubal rybí prst, fuj), ovoce a vždycky přicházel druhej chod- většinou lívance s nutellou a karamelem. Jak vám už asi došlo, jídlo jsem tu moc neřešila. Tahle slaná kombinace se ale stala mojí top a musim si jí občas udělat i doma! Třeba nějak zdravěji...protože to určitě jde.
Po snídani jsme většinou rovnou razili na pláž. Tahle se jmenovala Palma Nova a byla nějakých 10-15 min autobusem od hotelu.Ten první den na mě moc velkej dojem neudělala. Byla to taková ta tipická velká pláž plná lidí. Já mám radši takový ty tajemný, s útesy a korály kde nikdo není a voda je úplně průzračná. Tohle byl pravej opak. Voda byla dost zakalená a plná nějakýho bordelu. Nakonec jsme tam ale zůstali chodit i další dny, protože se voda-díky bohu- nějakým zázrakem vyčistila a byla krásně modrá. Navíc jsem na břehu našli spoustu fajn restaurací, kam jsme po zbytek dovolený chodili obědvat. Takže jsem nějak překousla i spoustu turistů a otravný asiatky nabízející masáž.
Co jsme si totálně zamilovali bylo FroYo. Né že bychom ho neměli i tady, nikdy mě ale z nějakýho důvodu moc nelákalo. Tam jsem si ho dávala doslova každý den- s ovocem, polevou z Lotus sušenek a s kousky sušenek. Nejlepšííííí. Teda skoro. O nejlepší "mallorský sladkosti" vám povim zachvilku.
Z nějakýho důvodu mám naprostou úchylku na starý dveře a uličky. Přijdou mi prostě hrozně krásný. Ani Mallorca mě nezklamala, protože takových míst tu je spousta.
Pokud na Mallorcu někdy pojedete, tak rozhodně nevynechejte památky nebo alespoň procházku městem. Já vím, že to svádí k tomu nezvednout zadek od bazénu/moře, ale věřte mi. Centrum Palmy je naprosto nádherný, starodávný a totálně si ho zamilujete. Když jsem tady byla poprvý, někdy v 8 letech tak mě to samozřejmě nezajímalo. Ale dva roky zpátky a letos, to pro mě bylo něco naprosto fascinujícího. Nejvíc ze všeho to miluju okolo katedrály Panny Marie- tam to totiž žije! Za a) je tam spousta pouličních umělců- ať už hudebníků, malířu a nebo fajn chlapíků s bublifukem. Za b) neustále tam hraje hudba a jezdí koně. A za c) okolo je spousta obchodů a super restaurací, takže pokud vás přestane bavit katedrála- v Zaře nebo na špagetách se asi zabavíme každý! :D 
A teď ruku na srdce. Můžete vůbec návštěvu Španělska bez Paelli a Sangíi každej den považovat za plnohodnotnou? 
Věc, kterou jsem si na tomhle období zamilovala byla, že i na Mallorce to vypadalo podzimě. Jenom do toho bylo 30 stupňů. Proč u nás nemůžeme mít taky takovýhle babí léto? 
Pár odstavců nahoře jsem vám slíbila, že vám řeknu o tý největší dobrůtce, co jsme tu objevili. Pro velký překvapení všech- je to zmrzlina! Nejlepší zmrzlina, co jsem kdy měla. No fakt. Ani Creme de la creme na ní nemá a to jsem nevěřila, že tohle někdy řeknu. Co je to teda za dílo boží?
Jmenuje se Rivareno, je to "italská domácí zmrzlina" právě kousek od katedrály. Mají hrozně moc příchutí a já si nejvíc zamilovala úplně všechny ořechový. Třeba ořechy a karmel, mandle a bílá čokoláda nebo prostě obyčejná pistácie..aaaa, kéž bych mohla vrátit čas.
 Pokud jste dočetli tenhle fotočlánek až sem- wau, dobrá práce! 
Jaká je vaše nejoblíbenější zmrzlina?
Pac a pusu,
S láskou, V.


Share:

Žádné komentáře

Okomentovat

Blog Design Created by pipdig