pátek 1. září 2017

Komiža; nejfotogeničtější městečko

Ráno mě budí zvuk motoru a houpání lodi. Achjo. Nesnáším, když vyplouváme takhle brzo. Natahuju se pro mobil, ale to mě i přes to, jak blízko ho mám, stojí hrozně úsilí. 6:30. No skvělý. Pokládám mobil zpátky a jdu se pokusit znovu usnout. Včera v noci pršelo, takže je moře rozbouřený jako blázen a s náma to háže na všechny strany. Já, jako nezkušený mořeplavec, ležím na zádech a koukám do stropu, takže mi je ještě mnohem hůř. Po chvilce zase usínám.
Probudí mě až extrémně otravná moucha, co si mi sedla na nos a bzučela mi u ucha. S velkým znepokojením zjišťuju, že pořád plujeme. Chvilku ještě ležím a přemejšlím jak se zvednout. Jako bych ve všech končetinách ztratila cit. Konečně se mi to podaří, a já se vypotácim z kajuty.
Vycucám dva prášky, dám si rohlík s marmeládou a Nesspreso turka (z normální kapsle vyšťouráte kafe a zalijete horkou vodou- aneb, když nemáte elektřinu, tudíž vám nejde kávovar) a hned je mi o něco líp. Kolem 11 konečně připlouváme do přístavu.
                        Komiža ,je malé přístavní městečko. Co mě na něm upoutalo jako první, byly stánky se zmrzlinou (překvapuje to vůbec někoho?). Když jím ale procházíme dál, zjišťujeme jak moc krásný a fotogenický vlastně je. Všechny budovy jsou ve světlých krémových barvách, dveře a okna slazené do takové  světlounké tyrkysové, modré, šedé nebo zelené a jakoby tohle bylo málo #instagramgoals, místo trapných koček jim tu běhá zatoulanej francouzskej buldoček.
             
Dali jsme si teda všichni výbornou zmrzku a pořádně si to tu prošli. Zhruba po hodině jsme už umírali vedrem a tak jsme se šli vykoupat na plážičku, která byla kousíček od „centra“.  Co mi teda ale na chorvatskejch plážích vadilo, byla absence písku. Nesnáším kamenné pláže. Bolí vás po tom chodit a ležet se na tom taky nedá. Mnohem víc mi vyhovovalo koupání a plavání v opuštěnejch zátokách, kde jsme na dno ani nedosáhli.
Po chvilce povalování jsme se šly na obědvat. Mamka dělala špagety carbonara.     MI-LU-JU. Podle mé stupnice jsou mamky druhý nejlepší (8/10). Nejlepší dělají
ve Vapianu, to je jasná devítka. Teď jsem ale zase úplně mimo, zpátky ke Komiže.
Převlékly jsme se a vyrazily na lov fotek, kterej se změnil na lov buldočka no a nakonec jsme skončily v krásný kavárničce, kde jsme ulovily wifi. Dali jsme si každá smoothie a pak ještě hranolky, protože život je přece o rovnováze.
Všechny tři jsme se poslušně usadily s macbookem na klíně na wifi no a nakonec jsme prokecaly dobrý dvě nebo 3 hodinky.
 Na co jsem se těšila nejvíc byla návštěva Dubrovniku aka Králova přístaviště, která nám nakonec vůbec nevyšla. Fňuk. Ale aspoň mám důvod se co nejdřív zase vrátit.
K železnému trůnu jsme se nedostali hlavně protože byl zhruba 300km daleko a s lodí, která pluje rychlostí 10km/h bychom tam jeli několik hodin denně. A věřte mi, to nechcete. Komiža mi to ale svojí roztomilostí dost dobře vynahradila a na trůn prostě usednu jindy. Když už jsem u tý Hry o trůny, celou dovolenou se nacházím v psychických mukách. Kvůli blbý wifi mi tu absolutně nikde nešel poslední díl stáhnout a já trpím.
 Další den jsme se konečně v klidu nasnídali a vyrazili dál, směrem do Visu. Cestou jsme se ještě zastavili v nádherné, odlehlé zátoce, kde nebyl ani signál. Za to tam ale byl nejvíc roztomilej, rozpadlej domeček, spousta zajímavých kamenů, průzračný moře a nádhernej výhled. To vám ale ukážu v dalším článku.
Doufám, že jste psychicky zvládly fakt, že je dneska 1. září. Já si musela dát dvojitou porci špaget, abych se s tím smířila.
Léto 2017, bylo si úžasný.
S láskou, V

Share:

6 komentářů

 1. Vyzerá to tam naozaj kúzelne, snáď tam raz budem mať cestu :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Určitě nevynechej, pokud někdy do Chorvatska zamíříš! :)

   Vymazat
 2. toto boli jednoznačne tie najkrajšie dovolenkové fotky, aké som tento rok na blogoch videla! :) prekrásne uličky a aj tebe to veľmi svedčí ;) super článok!

  Sabi z blogu Beautiful savage

  OdpovědětVymazat
 3. Wow, to mestečko vyzerá naozaj rozprávkovo. Skvelé fotky a aj tebe to veľmi sluší :)

  Wear the Confidence

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkujuu! :) Mě to městečko hrozně moc připomnělo náš Český Krumlov, jenom je to taková chorvatská verze no:) :D

   Vymazat

Blog Design Created by pipdig