sobota 9. září 2017

Jako vystresovaná princezna

Jsou věci, které bych mohla dělat pořád. Mohla bych se celé dny válet u moře, chodit po městě a vysedávat ve všelijakých kavárnách nebo být zalezlá v křesle s dobrou knížkou, kafem a něčím sladkým. Co bych ale dělat pořád rozhodně nemohla je učit se matiku a dny trávit vzorem "učit se, jít na doučování, učit se, jít cvičit, učit se". Škoda, že jsem posledních pár týdnů neměla úplně na výběr. 
Před rokem se mi "trochu" změnil život tím, že jsem přestoupila na jinou školu, do jiné země a začala bydlet sama. Přešla jsem na takový mezinárodní gympl do Rakouska, do Linze. Celou školu mám v angličtině a německy jsem se i za rok života tady naučila maximálně tak objednat si kafe.
Asi je přirozený, že se i mě, třídní šprtce, vlezdoprdelce a chytrolínovi zhoršil průměr. A to o hodně. S českým školstvím (teď samosřejmě nemůžu mluvit, za všechny školy v ČR) se to nedá srovnávat. Nároky na studenty jsou tu stokrát vyšší a pokud si neumíte dobře zorganizovat život, všechno pořád odkládáte a prokrastinace je vaše náboženství (zkrátka a dobře jste mnou), budete mít pěkný problémy.
A tak tu sedím, papám lívance a popíjím kávu snažíc se potlačit slzy a psychické zhroucení.
Zítra dělám reparát z matiky.
Já a matika. Nejsme kámošky. Vlastně se celkem dost nesnášíme. Přísloví "přátelé si drž blízko, nepřátelé ještě blíž" mi teda rozhodně nic neříká. Zpátky na gymplu jsem byla v pohodě schopná prolézt s dvojkou. Obsah probíraných kapitol byl sotva poloviční ve srovnání s tím, co bereme tady a hlavně se dalo v klidu opisovat. Řekla bych, že jsem se na druhým stupni učila na matiku tak max. 5 krát. O tomhle se mi tu nemůže ani zdát.
Někteří z vás možná vědí, co je to IB (takový...program který studuju, dost zkráceně) a tím pádem asi taky ví, co je to za peklo. Já ho začínám oficiálně až letos, ale už i ten loňský "pre-ib" rok byl pěkně těžkej. Ve škole mi hrozně nevyhovuje, systém 4 testů za rok s tím, že se stejně každé pololetí počítá zvlášť. Takže pokud dostanete  ve druhém pololetí dvě pětky, jako já, tak i když jste v tom prvním měli trojky, děláte reparát.
Takže zítra. Nedovedu si představit, že bych měla opakovat ročník. Za a) nechci od mojí milovaný třídy, za b)nechci být ani o rok dýl v týhle škole. Přece jenom, nepotřebuju si kompletně zničit nervy a psychický zdráví  jako teenager. Proto, ať jste jakýhokoli náboženství nebo ateisté, modlete se za mě prosím.
Tenhle outfit jsem měla pár dnů zpátky, kdy mi v mém každodenním vzorci jedno "učení" vystřídala večeře a vínko s kamarádkou. Bylo to super, přišla jsem na jiný myšlenky, užila si boží jídlo a potkala pár divných lidí. Například čišník který s nám příšerně trapně flirtoval. Dávám příklad. Objednala jsem si horkou čokoládu tudíž v angličtině hot chocolate (tohle asi nikdo nevěděl co). Když jsem dopila, čišník přišel a ptá se mě
"Good?"
 "Yes, delicious." 
"But not as hot as you are right?"
Jojo. I cringe. Úplně si dovedu představit vaše obličeje. 

Tram tadadadá. Moje nový Zadig & Voltaire  boots, který si pro sebe původně koupila maminka, ale byly jí malý a tak jsem já, Popelka, dostala svoje vysněné střevíce. Bože, já je tak miluju!!

Další věc, co miluju je růžová barva. Toho jste si možná už stačili všimnout. Body se staly mojí obsesí letos v létě a výstřihy na zádech (do výstřihu na hrudníku nemám moc co dát) jsou taky pořádná srdcovka.
What am I wearing?
Top: Zara
Skirt: Zoot
Shoes: Zadig and Voltaire
Bag: Olympus
Tak, to by bylo všechno. Dneska mám poslední šanci na to, namačkat si, co nejvíc informací do hlavy, tak raději nebudu ztrácet čas. Ještě jednou vás prosím, abyste veškerou svojí energii posílali mě, protože jí vážně potřebuju. A dejte mi vědět, jak jste na tom s matikou vy? Máte nějaké tipy na to, jak se jí trochu naučit i pokud jste tak strašně nematematickej člověk jako já?
Přeju krásnej start do nového týdne!
S láskou, V.


Share:

Žádné komentáře

Okomentovat

Blog Design Created by pipdig