úterý 15. srpna 2017

Proč je dobrý občas vypadnout

Byl to jen jeden víkend a tolik změn. Nemyslím nějaké životní změny, ve vztazích nebo domově, ale změny uvnitř mě. A takhle to je vždycky. Úplně jsem zapomněla proč jsem vlastně to cestování vždycky tak milovala. 

Když jsme byli malý, jezdívali jsme někam několikrát do roka. Pár let zpátky, když mi bylo asi 12 jsme s babičkou, strejdou a bráchou za nějaký 2-3 měsíce objeli snad všechny velký města v Evropě. Od Londýna, přes Paříž a Florencii, Pisu a zase Paříž...bylo to skvělý. Každej víkend jsem někam lítala a hrozně mě to bavilo. Bohužel jsme ale všichni zestárli. Babička se na takovýhle cesty už moc necítí no a já jsem uvízla v pasti zvané střední škola. Neříkám, že jsem od tý doby nikde nebyla-naopak. Procestovala jsem toho už spousty a jsem za to strašně vděčná. Když to ale srovnám s tím, jak často jsme jezdili dřív je to úplný nic.
Poslední rok jsem se tak moc soustředila na všechno okolo, že jsem úplně zapomněla, co mi vlastně cestování přináší. Mění mě to. Neskutečně moc. Přijde mi, že cestování mění naše myšlení jako nic jinýho. Za jeden rok v Linzi cítím, že jsem se změnila k nepoznání. Ne vzhledově. Priority mám úplně jinde. Moje cíle už nejsou takový, jako byly dřív. A každej, každičinkej výlet kterej udělám- i když je to jenom na dva dny do Prahy, mě poznamenává. Naučí mě uvědomit si věci, který běžně, zaslepená každodenním stereotypem, nevidím. Nebo je jen vidět nechci? Nechci ze sebe dělat chytrolína nebo prostě paní všude byla všechno zná, chtěla bych vám ale říct pár věcí, který mě donutil uplynulý víkend pochopit.
Pochopila jsem, že nejde o to kolik lidí okolo sebe máte, ale jaký lidi to jsou. Stačí pár fajn lidí a i naprosto obyčejná procházka po Náplavce se pro vás stane nezapomenutelnou. Nepotřebujete jít pařit někam do klubu s milionem lidí, opít se do němoty a pak se za sebe pořádně stydět, abyste měli o čem vyprávět. Mým problémem je, že si všechno moc vypředstavuju a pak když daná věc neodpovídá mým představám (což většinou neodpovídá), jsem z toho děsně zklamaná. A to mě vede k další věci- mějte skromná očekávání. Do Prahy jsem jela bez jakýchkoli přehnaných očekávání a vrátila se naprosto šťastná a spokojená. Náhoda?
Snažte se nezávidět ostatním. Je to těžký, ale už jsem přišla na recept jak na to. Dělejte to, co vás baví a v čem chcete být dobří a dávejte do toho maximum. Nebudete mít pak čas soustředit se na to, co mají druzí a vy ne. S tím souvisí i další věc. Když jsme na ostatní milí a hodní, upřímně si přejeme fakt se nám to vyplatí. Posledních pár týdnů se snažím fakt být all about that positive vibe a myslím, že to pomáhá. Cítím se skvěle. Jasně že se občas naštvu, snažím se to ale co nejrychleji zahnat, zničit všechny negativní myšlenky a být zas okej a ono to fakt jde. Dělám věci, co mě baví a jsem v nich lepší a lepší. Už zas nepochybuju o mých cílech a vím, co dělat pro to, abych jich dosáhla.
A tohle mi ukázal jeden jedinej výlet. Tak. Přesně proto je dobrý občas vypadnout. :)
Na závěr takovej příběh...když jsem si spokojeně vybalila můj croissant na Náplavce a vzala do rukou foťák, abych si vyfotila na instagram snídaňku, zjistila jsem, že je úplně vybitej. Bože na nebi. V ten den jsem plánovala toho tak moc vyfotit. Chtělo se mi brečet. Hodit ten blbej foťák do Vltavy. Hodit mý kamarády do Vltavy. Byla jsem tak moc naštvaná, myslela jsem, že se rozbůlim. Začala jsem vymejšlet plány, kde a jak seženu v neděli nabíječku na Olympus a budu tím otravovat a zdržovat všechny ostatní...zpruzelostí jsem ztratila chuť k jídlu...a pak mi došlo. Valo. Kdy zase budeš v Praze? Kdy se s těmahle lidma na tomhle místě zase uvidíš? To si chceš vážně zkazit celej výlet blbým foťákem? 
A proto jsou všechny tyhle fotky focený na kamarádčin mobil a proto jsem na všech 100% happy. Protože na blbostech nezáleží.


Share:

2 komentáře

 1. Ahoj Valo, moc hezky napsanej článek a i ty fotky jsou krásný, takže vůbec nevadí, že se ti foťák vybil... :)
  Měj se fajn, Lenka z lifefoodtravel.cz

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jé, moc děkuju! <3 Všechno jsme to fotily na kamarádčin iPhone SE a musím říct, že mě ta kvalita taky příjemně překvapila:)

   Vymazat

Blog Design Created by pipdig