středa 28. června 2017

#1 Co čtu?

Dneska to bude trochu o něčem jiném než o tom, co si myslim, nosim nebo jim- bude to o tom, co čtu. Asi 2 měsíce zpátky jsem si s hrůzou v očích uvědomila, že jsem za posledních x měsíců přečetla celkem 4 knížky- a to skoro všechny do školy. Jsem člověk, co čtení miluje a je to pro mě mnohem záživnější než třeba film, jenomže jakmile z toho zvyku "vypadnu" a pár týdnů nebo měsíců nečtu, je hrozně těžký donutit se najít knížku a začít zase. Mám pocit, že čtení tak nějak rozvíjí mojí fantazii, dává mi pohled na svět i z jiných perspektiv a nutí mě přemýšlet o věcech, na který bych jinak ani nepřišla. A to většinou rozhodně nečtu nějakou složitou, filozofickou literaturu.
Prohledala jsem trochu mamčinu knihovnu a objevila knížku- Manželovo tajemství. A tím moje posedlost začala. Liane Moriarty se stala mojí nejoblíbenější autorkou. Za ty dva měsíce jsem od ní přečetla všech 5 knížek, co jsem našla u nás doma a po hodně dlouhý době jsem si fakt oblíbila nějakýho autora pro jeho způsob psaní a celkově i myšlení. Ve většině případů totiž vždykcy čtu jen jednu knížku od jednoho spisovatele a málokdy se mi stane, že by se mi zalíbila na tolik abych od něj vyhledala i další. Tak nějak bych chtěla shrnout každou knížku, kterou jsem od ní přečetla v pár odstavcích a snad vás na ní i nalákám!
                     

#1 Manželovo tajemství
Rozhodla jsem se, že knížky seřadím v pořadí od nejlepší po nejhorší- nutno podotnout, že všechny byly dobrý. Manželovo tajemství byla shodou okolností i první, kterou jsem od Liane četla. Tahle knížka je tak neskutečně zapeklitá, že budete mít chuť přezkoumat každou událost ve svém životě ať je sebevíc banální, abyste se ujistili, že je vše tak, jak má a nikdo vám nelže. Co na téhle knížce a vlastně na všech jejích knížkách miluju je to, jak dokáže tím svým smyslem pro humor zlehčit každou situaci- třeba i vraždu mladý holky.

#2 Sedmilhářky
Knížka, podle který je natočený i stejnojmenný seriál je pro mě č. 2. Byla úžasná. Fakt mě vtáhla do děje a to takovým způsobem, že se mi o ní 24/7 zdáli sny a já v podstatě žila život charakterů víc než ten vlastní. Zase je to hrozně zapeklitý a strašně zajímavě napsaný, ostatně jako všechny její knížky. Co je na nich určitě hodně osobitýho je fakt, že příběh je vždycky vyprávěnej více charaktery a né jen jedním. Tohle dělá knížku jednoznačně zajímavější a čtivější.  Máte tak pohled na věc z několika stran a víc se do tématu vžijete.Takovejhle styl psaní jsem si neskutečně oblíbila loni v létě po přečtení knížky Bábovky (kterou mimochodem taky MOC MOC MOC doporučuju) a od tý doby prakticky jiný novely nevyhledávám.

#3 Tři přání
Tahle knížka, vyprávějící život tří kompletně odlišných trojčat (až po napsaní týhle věty mi došlo jak moc "dává smysl", ale nebudu to mazat aby jste se taky mohly plácnout přes čelo) je ze všech asi nejvtipnější. Nebo spíš celý její děj je takovej hodně...banální. Nicméně, hodně mě její čtení bavilo a taky se tu stejně, jako ve všech knížkách ukazuje taková ta.."ženskost", kterou autorka dává do všech těch knížek. Jo to bych možná mohla zmínit, ty knížky jsou spíš pro holky než kluky, ale nějak nepočítám s tím, že by můj blog četlo hodně kluků. :D Je to založený na takovym tom dámskym humoru, né v nějakym vzenešenym smyslu, ale ve všech knížkách je hodně vtipů o sexu a všelijakých every day struggles, kterým by málokerý chlap rozuměl.

#4 Na co Alice zapomněla
Zatím moje poslední dočtená knížka, která byla taky super, ale ze všech výše jmenovaných asi nejslabší. Děj mě chvílema bavil neskutečnym způsobem, ale chvílema jsem se naopak vysloveně nutila pokračovat. Co musím uznat je fakt, že po přečtení týhle knížky jsem trochu změnila pohled na život a u hodně věcí jsem si řekla "Aha!", což že asi žádoucí efekt ne? Musim taky přiznat, že se s hlavní hrdinkou- Alicí v hodně věcech ztotožňuju a je vždycky vtipný když si to člověk uvědomí.

#5 Poslední výročí
Přiznám se, že tuhle knížku ještě němám dočtenou. Nemůžu o ní teda říct moc. Co ale říct můžu je to, že je to znova stejný koncept- vyprávění příběhu z pohledu více lidí. A není to (tak je to i u ostatních knížek) pouze takovej ten "deníkovej" nebo "myšlenkovej" styl vyprávění jako tomu je u většiny knížek, ale chvílema je to psaný takhle a pak je to třeba deník, domácí úkol nebo třeba článek na blog jiný osoby. Nudit vás to teda nebude.
Tak tohle by byly v kostce (teda článku, haha) moje oblíbené knížky za..řekněme jaro. Přečetla jsem ještě 2 jiné, ty mě ale tak moc nezaujali, abych řekla pravdu. Nicméně, pomalu ale jistě mi dochází zásoby a především nápady na knížky a protože se blíží léto a s ním i dovolená, kterou tradičně netrávím jinak než čtením (a papáním) byla bych hrozně ráda, kdybyste mi nějaký knížky mohli doporučit vy! Ráda bych si něco přečetla v angličtině, takže pokud víte o nějaký zajímavý knížce, která ale úplně nepoužívá angličtinu tipu Shakespeare-  sem s tím!💗 
     
                                                                       Takže, co čtete vy?
                                                               

Share:

2 komentáře

  1. Manželovo tajemství zní vážně dobře, stydím se, že jsem o něm ještě neslyšela - nečetla :D

    OdpovědětVymazat
    Odpovědi
    1. No tak to určitě naprav, je to fakt naprosto boží! :D

      Vymazat

Blog Design Created by pipdig