pátek 28. dubna 2017

Food tip: My Indigo

Jestli jste si toho ještě nevšimli, miluju jídlo. Miluju jídlo jíst, miluju ho dělat a nejvíc miluju chodit do restaurací a kaváren. Proto jsou tyhle rubriky na všech blogách moje asi nejoblíbenější. Vždycky, když hledám nějakou restauraci ve městě, který neznám, kouknu se na blog blogerky, která v tom městě bydlí a podle jejího tipu vybírám. Proto jsem se rozhodla tuhle rubriku zavést taky.
První moje strašně oblíbená restaurace- My Indigo. My Indigo je restaurace v Linzi, ale myslím si, že je to řetězová restaurace, takže jí najdete i v jiných městech. Tuhle restauraci jsem objevila úplnou náhodou asi čtvrt roku zpátky, když jsem se  velmi chytře vypravila do obchoďáku ve státní svátek, takže bylo všechno kromě týhle restaurace a mekáče zavřený. Co vám budu povídat. Od tý doby, jsem v Pluscity šla na oběd jinam jenom asi jednou...
My Indigo je víceméně restaurace, kde se najíte ač jste vegan, vegetarián a nebo prostě normální pažravec, jako já. Všechno to jídlo je spíš zdravý, což je vzhledem k tomu jak moc dobroučký to je velký plus. Mají tu obrovskou nabídku salátů, které si sami mixujete. Na většině normálních restauracích nesnáším to, že salát je většinou: salát, rajče, okurka. Tady je vážně všechno, všelijaké klíčky, luštěniny, avokádo, milion druhů zeleniny, ořechy..ňam. Dále je tu vždycky nabídka asi 3 různých polívek, z nichž je většina veganská. Zkoušela jsem zatím jen jednu a to byla kokosovo-rajčatová. Nesáhla jsem vedle.
A to, co já miluju nejvíc? Kari. Mají tu asi 5 různých druhů, od těch veganských až po hovězí. K tomu kari si pak můžete vybrat libovolnou přílohu, jako je hnědá nebo normální rýže, kuskus, zelenina, nudle...a asi tak milion dalších věcí. Celý si to ještě můžete vytunit libovolnýma posipkama, přidanou zeleninou atd.
Na svý si tady přijdou i milovníci sushi, který abych se přiznala jsem ještě nezkoušela, ale pár lidí mi říkalo, že je dobrý a čerstvý. Takže na něj zajdu nejspíš příští týden. 😇
Tadáááá. Tak tady to je můj nejoblíbenější chod, kterej si dávám skoro úplně pokaždý. Chápu, že né všichni mají stejný estetický smysl jako já. Já totiž miluju jíst horu jídla z misky, kde si to všechno pěkně zamícháte a je z toho pořádná kaše, co můžete nejlépe jíst lžící. Nojo, asi to je jeden z důvodů, proč jsem pořád sama.
A o co teda jde? Je to african peanut pot(kari), s hnědou rýží, půlkou avokáda no a navrch- jak jinak než- burákový máslo. Nenechte se zmást. Tohle nechutnalo jen mě, podivínovi, co si burákový máslo dává pomalu i do čaje, ale vychvalovali si všichni, kterým jsem my indigo ukázala a vždycky doporučovala právě ono jídlo.
Můj výraz říká všechno. Je to mezi náma prostě fakt vážný. 
No a jak je to s pitím? Já nejsem úplně člověk, co by si dával limonády apod. a k jídlu raději piju vždycky jen vodu. Každopádně v zájmu tohohle článku(teď si přijdu dost důležitě), jsem se rozhodla obětovat a poprvé vyzkoušela kombuchu. Je to dobrý. Chutná to víceméně, jako malinovka nebo nějaká taková limonáda, akorát o hooooodně míň sladká. 
Kromě tak sta různých druhů týhle kombuchy, tady mají různý domácí limonády, matcha tea 
a všelijaký džusy a šťávy.
Aby toho nebylo málo, co je na tomhle spotu ještě neuvěřitelně super je cena. Najíte se tady naprosto do syta za míň než 10 euro a to i s pitím. Tahlecta moje obrovská miska stojí zhruba 6-7.5 euro, teď už si to přesně nepamatuju. Což je podle mě naprosto super, když vemete v potaz chuť, kvalitu a i porci.
Nevím jak je to v jiných restauracích My Indigo, ale konkrétně tahle (mimochodem, v Linzi v oc Plus City) má naprosto senzační atmosféru. Je to super místo na pokec s kamarádama nebo i na to, když se potřebujete rychle najíst mezi školou, protože na jídlo vlastně vůbec nečekáte. Prostě přijdete, ukážete, zaplatíte a spokojeně papkáte. :) 
Suma sumárum, tuhle restauraci naprosto, ale naprosto doporučuju pro takový ty rychlý obědy nebo prostě obyčejný obídky s kamarády! Upřímně by to asi nebylo místo, kam bych chtěla na rande, protože je tam celkem rušno z okolních částí obchoďáku a úplná romantika nebo klid to tudíž neni.
Nicméně, pokud je někdo z vás z Linze nebo sem budete mít cestu- neváhejte! 

Share:

1 komentář

  1. Agreed! (even though i couldn't understand anything hahah) But the food is delicious there!! really nice blog post idea x

    OdpovědětVymazat

Blog Design Created by pipdig