úterý 11. dubna 2017

Blooming madness

Asi nikdy nebudu přehlcená těma nádhernýma růžovýma stromama, co všude kvetou! Dodává to všemu takovou krásnou atmosféru. Jaro obecně, je jedna krásná atmosféra. Všechno se zas háže do pohody, tak nějak samo. Nevím jak pro vás, ale celá letošní zima pro mě bylo jedno velký divno. Smutný divno. Jakobych to ani nebyla já. Nevěděla jsem čím jsem, co chci být a ani čím vlastně být mám. Nebyla jsem s ničím spokojená. To se ale tak nějak mění s příchodem a trváním tohohle nádhernýho kvetoucího období.
Vítám vás u dnešního neskutečně random článku plnýho věcí, co se mi zrovna honí hlavou a fotek, co jsem včera nasbírala.

I'll never get tired of these incredible pink trees that are everywhere at this time! It gives those positive vibes to everything. Spring in general. Everything seems to be getting back to an ease itself. I'm not sure how it was for you but for me, winter was just one long and tiring period. Long, tiring and sad period.  Like it was not me. I wasn't satisfied with anything in my life. I didn't know who I am, who I wanna be or who I should be. But this is slowly changing with this blooming season.
So hello at today's super random post full of my thoughts and pictures that I captured yesterday, when the spring was just...just have a  look yourself.
   
Je teprve první polovina dubna, ale já už můžu s jistotou říct, že letošní jaro pro mě bude jedno z nejkrásnějších. Naučila jsem se tak nějak žít sama se sebou. Možná to zní, jakože strašně přeháním, ale tohle je vážně něco s čím jsem měla vždycky problém. Teď nemluvím o nějaké sebelásce a podobně, na tom musím ještě celkem zapracovat. :D Ale mluvím o tom, že jsem strašnej závislák na lidech. Pokud si někoho oblíbým a především, si na něj zvyknu, je pro mě hrozně těžký odpoutat se od daný osoby. A být sama se sebou. Vědět jak se zabavit, když nikoho jinýho nemáte a umět být spokojení. Došlo mi, že to je ten největší klíč k tomu být opravdu šťastná. Umět být i sama. Určitě je super, pokud máte kluka nebo nějakou dobrou kamarádku, kamaráda, někoho, trávit hodně času s nima a snažit se plánovat společně- ale najděte si i nějakou skulinku pro sebe. Uvědomte si, že s nima nejspíš, i když by to bylo krásný a všichni si to moc přejeme, nebudete (šťastni) až do smrti. Ovšem sami se sebou do smrti budete a je jen na vás, jestli budete šťastni nebo nešťastni. Tak si to udělejme
pěkný! :D

It is just the first half of April and I'm already sure that this spring is going to be one of the most beautiful ones. I've learnt how to live with myself. Maybe if sounds a bit over exaggerated but this is really something I've been struggling with the most. I'm not talking about some kind of selflove- that is something I still have to work on. :D But I'm talking about how dependent I'm on people. If I really like someone and If I get used to someone, I can't be without him/her anymore. Just be myself. To know how to entertain myself and to just be happy. I've realised that this is the key to happiness. To know how to be alone. It is definitely important to have someone, boyfriend, bestfriend- anyone you can sacrifice your free time to. You should be with them as much as you can but don't forget how to be just by yourself either. Find that time only for you! Remember that you probably won't live with them (happily) ever after. But you will live with yourself and it's only on you if it's gonna be a good time or a bad time. So make it nice!
                                      
                                                   Jeden střípek z TĚCH jarních dnů💓
Jestli se ptáte, co mi tak nějak pomohlo k tomu, abych když mě zrovna někam nevytáhne moje nejlepší kamarádka (ehm, většinou teda "tahám" já, protože moje nejlepší kamarádka je největší lenochod ever) nebo mamka, neležela doma v depresích s tím, že nevim co mám dělat? Ne nepřehánim. Já, člověk v největší emoční dysbalanci, jsem totohle schopná. Bohužel vám asi neřeknu nic novýho. Žádný přesný návod k tomu, jak se ráno probudit a milovat svůj život a vědět přesně, co chcete dneska dělat i když třeba o samotě asi neexistuje. Vim, tohle je to poslední, co chce naše líné a netrpělivé pokolení slyšet, ale chce to jen čas a snahu.

If you are asking what has helped me to not stay in bed whole day, crying I have nothing to do(yes, I can be like that too) I don't think my answer will satisfy you enough.. There's none exact manual how to be happy each day and how to know what to do everyday even if you have to spend it just by yourself. I know that this is the last thing that our lazy and impatient generation wants to hear but all you need is time and effort.                                           


Mám pro vás takovej life hack. :D Jak už jsem psala o kousek víš, jsem opravdu emočně nestabilní a moje nálady se mění asi tak každých 5 minut. Hrozně rychle se vytočim i tou největšííííí blbostí. Prostě třeba věcí, která vůbec není..k naštvání. Řekněme třeba, že si v kuchyni dělám jídlo a mám super náladu, najednou přijde můj táta, koukne se mi přes rameno a zeptá se mě, co 
si vařím. Pak okolo mě projde, a na prkýnku vidí nakrájený..rajče. Tak si kolečko vezme. A ze mě se ve vteřině stane úplnej Hulk. Prostě něco takovýho mě fakt dokáže tak moc na..naštvat!!! Nevim, možná nějaký OCD. Nebo když má někdo blbý kecy a dotazy. Ježiši. V takovýhle chvilce si vždycky zatnu pěsti a řeknu si, že přece si  nezkazim náladu takovou blbostí. A usměju se. Fakt to pomáhá. Tohle je sice dost debilní příklad, ale aplikuju to i na "větší neštěstí", než to, že mi táta snědl rajče :D 

There's one of my "life hacks". :D As I've said before, I was able to stay in bed all day just because I didn't know what to do with myself. Which implies that I'm in a huuuge emotional imbalance most of the time..yes my mood changes every 5 minutes. And sometimes just because of the most stupid things. Let's say I'm cooking, everything is perfect and I'm feeling gooood. My dad comes to kitchen and he sees my sliced tomatoes lying next to me. So he takes a piece. And I'm becoming Hulk in just one sec. Don't ask me why, it must be some kind of OCD. I really hate when he does it even though I know how stupid it is. And in a situation like that, the best thing you can do is to just clench your fists, breathe and smile. It really helps. Don't let stupid things ruin your mood/day. I know this example is stupid but I'm trying to apply it on bigger "disasters" than just my dad eating my tomato.. :D

     
                 ...něco malého a růžového na co už se vážně nemůžu dočkat až budu nosit!!!
                
                 ...something small(written on the bag) and pink for what I can wait to wear!!!

Jaká je vaše barva tohle jaro? Za mě to je teda určitě světle růžová a bílá!! Bílou jsem milovala vždycky, vždycky jsem zbožňovala all white kombinace a pamatuju si, že tak dva roky zpátky se mi kvůli tomu ve školy "smáli", že vypadám jak doktor. :D I tak to totálně miluju! A tahle růžová mánie na mě přišla spíš až teď. Zas tak moc kousků v týhle barvě bohužel nemám, ale rozhodně si brousím zuby na to, to změnit..

What is your favourite colour this spring? For me it's definitely this baby pink and white! I've been in love with white since forever, I've always worn "all white" combination and I remember that my classmates were making fun of me few years ago saying I looked like a doctor..:D Still, I'm loving it. And this everything is baby pink craze hit me just this year. I don't have many pieces in this colour yet but I'm definitely looking forward to change that.. 
  
Ano, líp bych to neřekla. 

Yes, I wouldn't express it better.
Na závěr fotka mýho kočičáka Richarda. Nenechte se zmást, je stejnej jako všichni kluci. Roztomilej, modrovokej, ale je to pěknej hajzlík...
Tímhle bych asi ukončila dnešní totálně random článek. Mě ještě čeká nějaký ten týden velikončních prázdnin a dnešek hodlám pořádně využít ve stylu: tepláky, huňatý ponožky, čaje, sladkosti a povinná četba. Protože počasí dneska trochu blázní a ze včerejších 25 stupňů se rozhodlo přejít zase na 10..ale neva, zatnout pěsti, vše je ok Val. 

So on the end, a picture of my cat Richard. Don't get confused. He's just like all the other boys..cute, he has blue eyes but he is such a bastard.
This would be the end of today's random random post. I still have about a one week of Easter break left and today I'm planning to stay in my sweatpants, reading books to school, eating candies and drinking tea. We all have those days. 
Mimochodem, Hrabala fakt nedoporučuju. Nechci nikoho, kdo má tu knížku (Ostře sledované vlaky) rád urazit, ale pro mě teda fakt není. Hlavně mi nevyhovuje jeho způsob psaní. Jsem teda celkem na začátku, ale musim se dost nutit, abych pokračovala. Ale povinná četba, je povinná četba... 
Užijte si dnešní celkem aprílové počasí a papa u příštího článku! :) 
Mimochodem č. 2, teď když koukám na tu fotku...že nejsem jediná, která si vždycky tepláky vytahuje až někam ke krku?:D Je to tak pohodlnější!
Btw. I'm just looking at that picture... tell me I'm not the only on who always wears sweat pants raised almost to the neck?:D It is the most comfortable thing ever! 
                                                                                

                  

Share:

Žádné komentáře

Okomentovat

Blog Design Created by pipdig