neděle 2. dubna 2017

And so I decided to be happy

Je sobota odpoledne a já zrovna jedu v autobuse zpátky domů, za mýma milovanýma kočičkama, jídlem a maminkou s tatínkem. Pořád nějak nemůžu uvěřit tomu, že jsem si fakt sedla a nemusim tu hodinu sedět s deseti taškama ověšenýma kolem těla, protože to je přece mnohem logičtější než mít jeden velkej kufr, viď Vali. Venku je nádherně! Něco přes 20 stupňů, sluníčko jak blázen a já mám tendenci se nekonečně usmívat, protože jsem šťastná. A proč? Protože prostě chci.

It's Saturday afternoon and I'm on the bus, on my way back home to my adored cats, food and mummy and daddy.  I still can't believe that I'm actually sitting and that I don't have to be standing the whole our, hung with a million of bags like a Christmas tree (cause if you're me, this makes more sense than just taking one bigger suitcase right...) The weather is just bomb. Something over 20 degrees, sun is shinning like crazy and I just can't stop smiling, because I'm so damn happy.  Why? Cause I want to.

Co vůbec určuje to, jetli máte právo na to být šťastní nebo ne? Vždycky jsem si myslela, že k tomu abych byla spokojená a šťastná musí být všechno v mym životě dokonalý. Nemůžu se cítit krásná dokud nezhubnu. Nemůžu se přestat stresovat ze školy dokud nebudu mít samý jedničky. Nemůžu si dát tenhle dort dokud neuběhnu 10 km.  Nemůžu si užít večer venku pokud nemám kluka. Chápete na co tím narážím? Vždycky jsem se za něčím hnala a snažila se být nejdokonalejší. Chtěla jsem být ve všem nejlepší a nedokázala jsem být s něčím spokojená dokud to nebylo úplně tip-ťop. Netvrdím, že je špatný být ambiciózní a tvrdě pracovat na tom, co vám vadí a s čím nejste spokojení. Úplně naopak. Ale člověk by měl přijmout to, co má a vymačkat z toho úplně co nejvíc, prostě si to užívat. Život je moc krátkej na to, abychom furt na něčem makali a makali a vůbec si neužívali to, co je kolem nás.

What even defines how happy you can be? I've always thought that to be happy and to feel satisfied, everything needs to be perfect. I can't feel pretty without loosing some weight. I can't stop stressing out from school unless I have straight 1. I can't have that cake if I haven't run 10 km before it. I can't enjoy going out without a boyfriend. Do you get my point? I've been always trying too hard to be the best one. I wanted to be perfect in every single way and I felt like I can't be 100% happy until everything will be perfect. I'm not saying people shouldn't be ambitious and hardworking and that they shouldn't work on things they are not happy with. No, It's the whole way around. But we should accept what we have and squeezed the best from it. Life is too short to just work and work without enjoying the beautiful things all over around. 

Proč být smutný kvůli věcem co nemáme, když si můžeme užívat to, co máme. Mějte radost z takových těch každodenních maličkostí a nečekejte na to až se vám stane nějaká velká super věc. Nejděte slepě za jednou věcí bez toho aby jste se zastavili a užili si to, jak je tu krásně. Zní to jako hrozné klišé a jako každý druhý facebookový status, ale vážně- enjoy the little things in life. Nemůžeme pořád jenom vyčkávat až se NĚCO stane a my budem moc být konečně šťastný. Protože pokud se to NĚCO nestane, co bude pak? 
Why be sad because of the things we don't have when we can just love and enjoy the things we already own? Be happy from those everyday little somethings and don't be just waiting for something big to come. Don't just go blind for a thing without looking around. It sound's like a cliché and a basic facebook status but for real- enjoy the little thing in life. We can't be just waiting for IT to happen because what if IT doesn't happen? What then? 


Tohle je spíš takový výkřik do tmy, věci, co mi běhaj v hlavě už posledních pár týdnů a prostě jsem to musela někam napsat. Chci říct, je strašně super umět být nejšťastnější a nejvděčnější kvůli obyčejnýmu odpoledni s kamarádkou, dobrý snídani nebo takovýmu počasí, jako je zrovna dneska. Někomu to třeba přijde, jako samozřejmnost. Což je dokonalý a určitě musíte být děsně spoko a vyrovnaný lidi, ale pro mě to několik let takhle nebylo. A být takhle šťastná, každý každičký den i když věci v mym životě z daleka nejsou tak dokonalý, jak bych chtěla je pro mě neskutečný požehnání. 

This is more like a shout in the dark kind of article. The things that's been going on in my head for the past few weeks and I just felt like I need to write it down. It's just so amazing to feel super happy and grateful just because of a basic afternoon with a friend, good brekkie or because of this weather. I mean for some people it may sound like a natural thing and if is that the case for you, you must have a super balanced and happy life. But it wasn't the case for me for sooo many years. And being so so happy every single day even though there are so many thing in my life that are not perfect to me is such a blessing. 


utíkám na kolo s mojí mamčou, vyždímat maximum z tohohle neuvěřitelnýho počasí(vzhledem k tomu, že příští týden má být 8 stupňů a sníh- super no) a vy mějte taky nádhernou neděli! 

I'm going out with my mum, wring out the maximum from this incredible April weather (and next week there should be snow again, how amazing is that right) and you all have a Sunday funday too!
Mimochodem, že nejsem jedinej pažravec, kterej má druhý vánoce z toho, že je konečně zmrzlinový období a chodí na ní každej den? A God bless pistácii!! Jakou máte nejradši vy?

Btw, tell me I'm not the only ice cream addict here who has a second Christmas from the fact that the ice cream season has finally arrived. I'm literally having one every single day..GOD BLESS pistachio! What is your favourite flavour? 


Share:

Žádné komentáře

Okomentovat

Blog Design Created by pipdig